IOTA, 2 Milyon Dolar’lık Saldırıdan Yaklaşık Bir Ay Sonra Tekrar Çevrimiçi

0
478

IOTA ağı, Trinity cüzdan yazılımı kullanıcılarına yapılan bir saldırının ardından gelen uzun bir kapanıştan sonra Salı günü tekrar çevrimiçi oldu.

12 Şubat’ta saldırı gerçekleştiğinde, ağın gelişimini denetleyen ve Koordinatör düğümünü çalıştıran IOTA Vakfı, değer işlemlerini durdurmak ve Trinity kullanıcılarını hırsızlıklarından korumak için platformu durdurdu. Güvenlik açığı nedeniyle kullanıcılardan yaklaşık 2 milyon Dolar’lık IOTA çalındı.

Grup, IOTA Vakfı’nın kullanıcılarını yeni hesaplara geçirdiğini ve Salı günü işlem onay sistemine yeniden başladığını söyledi.

Aynı zamanda ekip, kullanıcılara güvenli bir hesaba geçmelerini sağlamak için yeni bir araç sundu. Salı günkü bir blog yazısında, IOTA Vakfı geçişin tamamlandığını ve platformun tekrar çevrimiçi hale getirildiğini duyurdu.

Blog gönderisine göre, ekip hala saldırganı tanımlamak için çalışıyor.

“FBI, yanı sıra İngiltere, Alman ve Malta polisi ile saldırganı tanımlamak ve izlemek için çalışmaya devam ediyoruz. Platformun yeniden başlatılmasıyla birlikte şüpheli herhangi bir faaliyeti aktif olarak izliyoruz.”

Blog yazısı ayrıca IOTA Vakfı’nın gelecekte benzer bir olay olasılığını azaltmak için alacağı hamleler hakkında ayrıntılar verdi.

“IOTA Vakfı, yazılım güvenliği uygulamalarında yakında yapılacak değişiklikler, güvenlik yeteneklerimiz ve kaynaklarımızdaki iyileştirmeleri gözden geçiriyor. IOTA ağındaki kullanıcı hesaplarını işleyen herhangi bir yazılım için eğitim alanındaki çabalarımızı ve en iyi uygulamaları genişleterek dahili süreçleri de elden geÇiRiyoruz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın