Eylül 25, 2023

IntoTheBlock Analistleri Bitcoin Grafiğinde Güçlü Bir Eğilim Tespit Etti!


IntoTheBlock, Bitcoin fiyatının makroekonomik koşullardaki düşüşün ortasında borsaya karşı göreceli bir güç gösterdiğini ortaya koydu.

Lucas Outumuro yeni bir makalede, borsa düşerken BTC’nin geçtiğimiz haftaki fiyat hareketinin “dikkat çekici” olduğunu belirtti.

Outumuro, beklenildiği üzere Federal Rezerv’in faiz oranlarını arttırmadığını ancak temel verilerin bir yıl daha artış kaydedeceğini öngörüyorlar. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere uzmanlar 2024’ün sonuna kadar iki faiz düşüşü daha bekliyor.

…Bu durum 10 yıllık getirilerin 2007’den bu yana en yüksek seviyesine çıkmasına neden olarak piyasalar üzerinde baskı yarattı. Nasdaq ve S&P 500 bu hafta şu ana kadar sırasıyla %3,3 ve %2,7 değer kaybetti. Yine de Bitcoin göreceli bir güç göstererek geçen haftayla aynı fiyat olan 26.600 dolarda kalmayı başardı ve son 30 gün boyunca daha iyi performans gösterdi.

Outumuro, Bitcoin fiyatının zorlu makro koşullara rağmen neden sabit kaldığını açıklamaya devam ediyor. Analiste göre, BTC’nin nispeten istikrarlı fiyatına katkıda bulunan üç faktör bulunuyor.

  • Bitcoin’in dolarla korelasyonu sıfır değerine ulaştı ve DXY’nin (ABD dolar endeksi) yükselişine rağmen güçlü bir konuma geldi.
  • BTC ETF beklentisi ufukta olumlu bir katalizör olmaya devam ediyor ve sahiplerini önceden satma konusunda tereddütlü hale getiriyor.
  • Mt Gox’un hacklenmesinden etkilenen kullanıcılara 850.000 BTC (23 milyar dolar) göndermeyi planladığı geri ödemenin bir yıl ertelenmesi, daha önce planlandığı gibi önümüzdeki ay yeniden dağıtımlara başlasalardı beklenen satış baskısını hafifletti.

Analist ayrıca Hodler’ların ya da BTC’lerini bir yıldan uzun süredir hareketsiz tutan kuruluşların şu anda mevcut arzın yaklaşık %69’unu temsil eden 13,44 milyon BTC’ye sahip olduğunu vurguladı.

Genel olarak, bu eğilim Bitcoin için bir yükseliş döngüsünün yaklaşmakta olabileceğine işaret ediyor gibi görünüyor. Kötüleşen makro ortamda Bitcoin’in üstün performansının ne kadar süreceği belirsiz olsa da, zincir üzerindeki veriler uzun vadeli yatırımcıların her şeye rağmen birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?