İngiltere’de Karantina Uygulaması Bitcoin Ticaretini Etkiledi

Yeni bir çalışma, İngiltere perakende yatırımcılarının Mart ayındaki devasa düşüşe rağmen Nisan ayında daha çok Bitcoin aldığını ortaya koyuyor.

İngiltere merkezli fintech şirketi Revolut, kripto ticaret uygulamasındaki kullanıcıların verilerini analiz etti ve Bitcoin’in 2020 yılının en düşük seviyelerine rağmen Mart ayı ortasında daha az kripto aldığını gösteren verilere ulaştı.

Revolut’un ortaya koyduğu İngiltere müşteri tabanı arasında Bitcoin alım ve satımındaki düşüş, İngiliz hükümetinin COVID-19’un yayılmasıyla mücadeleye yardımcı olmak için karantina önlemleri getirmesiyle de çakıştı.

Kripto Alımları %58 Düştü

Revolut’un İngiltere’de ve Avrupa’da 10 milyondan fazla kullanıcısı var. Bunların 3 milyondan fazlası uygulamayı Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ve Litecoin satın almak ve ticaret yapmak için kullanıyor.

Avrupa tam karantina uygulamasına başladığında, İngiltere perakende tüccarları tarafından haftalık kripto alımları %58 oranında düştü ve Decrypt’e göre ortalama 540 Euro ila 230 Euro düşüş gösterdi.

Aynı zamanda, uygulamayı kripto ticareti yapmak için kullanan müşteriler Mart ayının ikinci yarısında faaliyetlerini %50 oranında azalttı.

Kripto Alım Satımı Nisan Ayında Arttı

Mart ayında karantina etkisinin düşüşe katkıda bulunmasına rağmen, senaryo Nisan ayında çok farklıydı.

Bitcoin fiyatlarının o dönemde yaklaşık %50 oranında toparlanmasıyla 3.800 dolar’lık en düşük seviyesinden 7.000 doların üzerine çıktı. Bu sayede Revolut’un İngiltere kullanıcılarının güveni tazelendi ve 20 Nisan itibariyle yatırımcılar alımlarda ortalama %57 daha fazla işlem yaparken, ticaret %68 oranında yükseldi.

Genel olarak, çalışma, uygulama kullanıcıları arasında satışın Nisan ayının son haftaları ile Mayıs ayının ilk haftası arasında %38 arttığını, satış emri boyutunun da aynı dönemde %13 arttığını gösteriyor.

Son olarak karantina süresi boyunca, Bitcoin (BTC) satın alma işlemlerine egemen oldu ve Revolut’un verilerine göre, kripto para ticareti pazarının toplam %51’lik payı Bitcoin’e ait. Bunu XRP, ETH ve BCH izledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.