İngiltere Merkezli Lloyd’s Bankası, Kripto Paralar İçin Sigorta Politikasına Geçti

İngiliz perakende ve ticari bankası Lloyd’s, kripto para cüzdanlarını kapsayan bir sigorta poliçesi başlattı.

Insurance Journal tarafından yayınlanan bir rapora göre, Lloyd’s çevrimiçi cüzdanlarda tutulan kripto para birimini hırsızlığa veya kötü niyetli saldırılara karşı korumak için bir sigorta poliçesi açıkladı. Raporda, 1.000 Euro’ya (1.281 ABD Doları) kadar küçük miktarlarıda kapsayan esnek limitlerle yer veriliyor.

Lloyd’un yaptığı açıklamada, politikanın kripto varlıkları için dinamik kapsama alanı sağladığını söyledi. Piyasa fiyatındaki değişikliklere bağlı olarak artıyor veya azalıyor.

Lloyd’s kripto para birimine geçişin dünyanın en müşteri merkezli dijital sigorta platformu olma hedeflerinin bir parçası olduğunu söyledi. Atrium’un bir yüklenicisi olan Matthew Greaves, Lloyd’u, büyüyen kripto pazarını tanıdığı için tebrik etti.

“Giderek daha popüler hale geldikçe kripto para birimini koruyabilen sigorta için artan bir talep var. Lloyd’s, pazarıdaki bu yeni riskleri azaltmak ve hırsızlığa karşı (fiziksel ve çevrimiçi kasalardan) yenilikçi bir çözüm sunmak için adım attı. Böylece, müşterilerinin varlıklarının güvende olduğunu düşünmelerini sağladı.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.