Mart 1, 2020

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisinden Dijital Para Açıklaması

Merkez Bankası Dijital Para birimleri konusunda bazı ülkeler çoktan çalışmalarına başladı. İngiltere’de de durum benzer şekilde. İngiltere’de ulusal bir para birimi oluşturulması adına, üst düzey yöneticiler tarafından çeşitli çağrılar yapılıyor. İngiltere Merkez Bankası yöneticilerinden biri, ülke için yapılması gerektiği iddiasıyla kripto para birimini destekliyor. İngiltere Merkez Bankası üst düzey yöneticilerinden Sarah John, dünya çapındaki merkez bankalarının hepsinin merkezi dijital para birimleriyle ilgilenmesi ve onları çok ciddiye alması gerektiğini söyledi.

John, merkez bankalarının bu tür para birimlerinin araştırmalarını daha derinlemesine incelemeleri gerektiğine inanıyor. Bunun yanında, tüm merkez bankalarının aynı dalga boyunda olmalarına gerektiğini de sözlerine ekledi. Yetkili, bunun gelecek için gerekli olduğunu ve merkez bankalarının “bir kamu sektörü veya özel sektör ileriye dönük bir dijital para sağlamak için en iyi olup olmayacağına” karar vermeleri gerektiğini de söyledi. Son olarak şu sözlerle devam etti:

“Teknoloji çok hızlı ilerliyor, bu yüzden merkez bankaları para yönetimimizin tam kontrolünü devretme riskine sahip olabilecekleri gerçeğine karşı çok dikkatliler.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?