İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin Yatırımları Konusunda Uyardı

0

Bailey, “Onları [Bitcoin] sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın” yorumunda bulundu.

Bitcoin’in popülaritesi, üst düzey şirket amirleri ve birçok ekonomistin BTC’de uzun vadeli değer görmeye başlamasıyla, son yıllarda patladı. Ancak geleneksel finans uzmanlarının bir kısmı hala şüpheli. İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey, son zamanlarda, kripto para birimlerini içsel değerden yoksun olduklarını söyleyerek eleştirdi.

Bailey Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “Onların gerçek bir değeri yok” dedi. “Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmez, çünkü dışsal bir değerleri olabilir. Ama içsel bir değerleri yok.”

Ayrıca Bitcoin yatırımcılarını paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda da uyarmaya devam etti:

Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim” dedi. “Onları sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”

Bailey, uzun zamandır Bitcoin’i eleştirmesi ile bilinir. Ve son yorumları, kripto piyasası yükselirken geldi, ancak bu sefer kripto piyasası kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekiyor halde. Bitcoin ve Ethereum, uzman yatırımcıların güvenine kazanmış olsa da, Dogecoin fiyatlarının son zamandaki yükselişi alarm zillerini çaldı.

“Bitcoin’in Başarısından Nefret Ediyorum”

Daha önce, ülkenin finans piyasalarını denetleyen Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi(FCA), kripto para birimi yatırımlarıyla ilgili risklere dikkat çekti.

FCA, “Kripto varlıklarına ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almasını içerirdedi. “Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

Amerikalı bir yatırımcı ve milyarder olan Charlie Munger da Bitcoin’i “iğrenç” olarak nitelendirdi.

“Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Adam kaçıranlar, gaspçılar ve diğerleri için bu kadar yararlı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum, ne de sizin fazladan milyarlarca doları bir anda yeni bir finansal ürün icat eden birine teslim etmekten hoşlanmıyorum.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın