İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin Yatırımları Konusunda Uyardı

Bailey, “Onları [Bitcoin] sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın” yorumunda bulundu.

Bitcoin’in popülaritesi, üst düzey şirket amirleri ve birçok ekonomistin BTC’de uzun vadeli değer görmeye başlamasıyla, son yıllarda patladı. Ancak geleneksel finans uzmanlarının bir kısmı hala şüpheli. İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey, son zamanlarda, kripto para birimlerini içsel değerden yoksun olduklarını söyleyerek eleştirdi.

Bailey Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “Onların gerçek bir değeri yok” dedi. “Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmez, çünkü dışsal bir değerleri olabilir. Ama içsel bir değerleri yok.”

Ayrıca Bitcoin yatırımcılarını paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda da uyarmaya devam etti:

Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim” dedi. “Onları sadece tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”

Bailey, uzun zamandır Bitcoin’i eleştirmesi ile bilinir. Ve son yorumları, kripto piyasası yükselirken geldi, ancak bu sefer kripto piyasası kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekiyor halde. Bitcoin ve Ethereum, uzman yatırımcıların güvenine kazanmış olsa da, Dogecoin fiyatlarının son zamandaki yükselişi alarm zillerini çaldı.

“Bitcoin’in Başarısından Nefret Ediyorum”

Daha önce, ülkenin finans piyasalarını denetleyen Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi(FCA), kripto para birimi yatırımlarıyla ilgili risklere dikkat çekti.

FCA, “Kripto varlıklarına ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almasını içerirdedi. “Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

Amerikalı bir yatırımcı ve milyarder olan Charlie Munger da Bitcoin’i “iğrenç” olarak nitelendirdi.

“Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Adam kaçıranlar, gaspçılar ve diğerleri için bu kadar yararlı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum, ne de sizin fazladan milyarlarca doları bir anda yeni bir finansal ürün icat eden birine teslim etmekten hoşlanmıyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.