Ekim 15, 2022

İngiliz Siyasetçi: “Bitcoin’de Büyük Değişim Geliyor, Hazır Mısınız?”


Son güncellenme : 15.10.2022 - 21:59

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Bağımsızlık Partisi’nin (UKIP) eski lideri Nigel Farage, geçtiğimiz günlerde “Bitcoin Amsterdam” konferansında kripto paraların ve özellikle Bitcoin‘e olan desteğini açıkladı ve BTC’yi “nihai özgürlük” olarak tanımladı.

Farage uzun süredir Avrupa Birliği düşüncesine şüpheyle bakan biri olarak tanınıyor ve geçmişte Irak ve Afganistan’daki savaşları kınamak, iklim değişikliği verilerini sorgulamak ve banka kurtarmalarına karşı çıkmak gibi konularda “kuruluş karşıtı” görüşlerini dile getirmekten de geri kalmamasıyla biliniyor.

“Bitcoin’de olduğunu düşündüğüm şey, basit; ekonomik bir isyan ve büyük hükümetin büyüklüğü, ölçeği konusunda endişelenen insanlar tarafından yönlendirilen ve yönetilen bir hareket görüyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Eski MEP (Avrupa Parlamentosu üyesi), Bitcoin’i ilk olarak 10 yıl önce finansal piyasalar endüstrisinde çalışırken yani siyasi kariyerine başlamadan önce keşfettiğinin de altını çizdi.

“Finansal gelişme açısından her zaman zemine çok yakın bir kulağım oldu. O yüzden Bitcoin’i çok erken duydum.”

O sırada Farage, yeni parasal konsept hakkında çekinceleri olduğunu belirtti, ancak yıllar geçtikçe, enflasyon kötüleşmeye devam ettikçe bu yeni teknolojiye ısındığını da açıkladı.

“Piyasalardaki para hastalığı ve enflasyon geri döndü, çok daha genç olduğum dönemleri hatırlıyorum da benzeri bir enflasyon yaşanmıştı ve inanın bana bu enflasyon beklediğinizden daha uzun sürecek…”

“Bitcoin’e bakacak olursak, onun çekiciliği daha çok ‘altın standartındaki’ çekiciliğe benziyordu. Belirli bir arz var ve bunu değiştirmek mümkün değil…”

Avrupa’da Bitcoin’in benimsenmesinin geleceği hakkında da yorum yapan Farage, entegrasyon zaman çizelgesinin muhtemelen ABD’nin kriptoyu düzenleme yaklaşımından etkileneceğini düşünüyor.

“Amerika’da olan ilk önce burada da oluyor. Önümüzdeki iki veya üç yıl içinde burada çok, çok büyük bir değişiklik olacak ve Bitcoin güvenilir bir takas aracı olarak kabul edilecek.”

Farage, Bitcoin’i bankacılık işlemleri yapmakla karşılaştırırken, ikincisinin yani bankacılığın verimsiz, maliyetli ve çok yavaş olduğunu düşünüyor ve Bitcoin’in mevcut altyapıya göre daha çekici bir seçenek olduğuna inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Kitco

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?