İngiliz Siyasetçi: “Bitcoin’de Büyük Değişim Geliyor, Hazır Mısınız?”

0
İngiliz Siyasetçi:

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Bağımsızlık Partisi’nin (UKIP) eski lideri Nigel Farage, geçtiğimiz günlerde “Bitcoin Amsterdam” konferansında kripto paraların ve özellikle Bitcoin‘e olan desteğini açıkladı ve BTC’yi “nihai özgürlük” olarak tanımladı.

Farage uzun süredir Avrupa Birliği düşüncesine şüpheyle bakan biri olarak tanınıyor ve geçmişte Irak ve Afganistan’daki savaşları kınamak, iklim değişikliği verilerini sorgulamak ve banka kurtarmalarına karşı çıkmak gibi konularda “kuruluş karşıtı” görüşlerini dile getirmekten de geri kalmamasıyla biliniyor.

“Bitcoin’de olduğunu düşündüğüm şey, basit; ekonomik bir isyan ve büyük hükümetin büyüklüğü, ölçeği konusunda endişelenen insanlar tarafından yönlendirilen ve yönetilen bir hareket görüyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Eski MEP (Avrupa Parlamentosu üyesi), Bitcoin’i ilk olarak 10 yıl önce finansal piyasalar endüstrisinde çalışırken yani siyasi kariyerine başlamadan önce keşfettiğinin de altını çizdi.

“Finansal gelişme açısından her zaman zemine çok yakın bir kulağım oldu. O yüzden Bitcoin’i çok erken duydum.”

O sırada Farage, yeni parasal konsept hakkında çekinceleri olduğunu belirtti, ancak yıllar geçtikçe, enflasyon kötüleşmeye devam ettikçe bu yeni teknolojiye ısındığını da açıkladı.

“Piyasalardaki para hastalığı ve enflasyon geri döndü, çok daha genç olduğum dönemleri hatırlıyorum da benzeri bir enflasyon yaşanmıştı ve inanın bana bu enflasyon beklediğinizden daha uzun sürecek…”

“Bitcoin’e bakacak olursak, onun çekiciliği daha çok ‘altın standartındaki’ çekiciliğe benziyordu. Belirli bir arz var ve bunu değiştirmek mümkün değil…”

Avrupa’da Bitcoin’in benimsenmesinin geleceği hakkında da yorum yapan Farage, entegrasyon zaman çizelgesinin muhtemelen ABD’nin kriptoyu düzenleme yaklaşımından etkileneceğini düşünüyor.

“Amerika’da olan ilk önce burada da oluyor. Önümüzdeki iki veya üç yıl içinde burada çok, çok büyük bir değişiklik olacak ve Bitcoin güvenilir bir takas aracı olarak kabul edilecek.”

Farage, Bitcoin’i bankacılık işlemleri yapmakla karşılaştırırken, ikincisinin yani bankacılığın verimsiz, maliyetli ve çok yavaş olduğunu düşünüyor ve Bitcoin’in mevcut altyapıya göre daha çekici bir seçenek olduğuna inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın