ING Bank Kripto Saklama Teknolojisini Geliştiriyor

Dijital varlıklar her sektörde olduğu gibi Bankacılıkta da kendini göstermeye başlıyor. Büyük bankalardan ING, kripto saklama teklifine sıcak bakarak açıklama yaptı.

Salı günü Singapur Fintech Festivali’nde konuşan ING blockchain lideri Herve Francois, kripto para birimlerinin gözetimi ve ticaret sonrası altyapı olan Pyctor ile şimdiye kadar geliştirilen uygulamaları tartıştı.

ING ve diğerleri arasındaki ortak çaba ile oluşan Pyctor, bankaların kripto işlemlerinde rahat hissetmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Francois’e göre proje, çok partili hesaplama ve donanım modülü gibi güvenlik katmanlarını içeriyor. Aynı zamanda sistem merkezi olmayan bir sistem olmasıyla öne çıkıyor.

Francois sistem hakkında şöyle konuştu:

Pyctor Finansal Kurumlar Ağı, emanet edilen dijital varlıkların güvenliğini artırıyor ve tek hata noktalarını yok ediyor.

ING aynı zamanda kara para aklamayı önleme perspektifi ile kripto para birimine odaklanmış bir banka olarak dikkat çekiyor. Francois, işlemin Pyctor’un güvenli saklama ve varlık transferinin merkezi olmayan işletim modelini doğruladığını belirtti.

Pyctor, token basımı ve yönetim işletim modeli etrafında başka bir pilot uygulama gerçekleştirdi. Francois ek olarak, Ethereum blok zincirindeki token ihracına dahil olan akıllı bir sözleşmenin de Pyctor’un özel ağından işletildiğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.