IMF’den Dikkat Çeken Kripto Paylaşımı: Paranın Evriminde Sonraki Adım Olabilir

Uluslararası Para Fonu (IMF), Haziran 2018’de bir eğitim videosu yayınlamıştı. Bu IMF videosu, kripto para birimlerinin paranın evriminde bir sonraki adım olabileceğini iddia ediyordu. İki dakikalık video da, kripto para birimlerinin hem avantajlarını hem de dezavantajlarına yer veriliyordu.

Eski bir video olmasına rağmen son zamanlarda sosyal medyada oldukça popüler hale geldi ve insanlar bundan çok etkilendi. 24 Ağustos’ta IMF, bu videoyu Twitter’da “Kripto para birimleri nedir?” ifadeleriyle paylaştı. Videonun bir bölümünde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP’e (XRP) de yer verildi ve video şu sözlerle bitirildi:

“Ve kim bilir, bu paranın evrimindeki bir sonraki adım olabilir.”


IMF tarafından paylaşılan video 137.000’den fazla görüntüleme ve 2.900 beğeni aldı. Bununla birlikte, videodaki birkaç şeyi eleştirel bir perspektiften bakan birkaç kripto kullanıcısı ve uzman da var. IMF videosunun “pek çok şeyi yanlış” yaptığına inanıyorlar.

Kripto topluluğu, madencilik veya kripto para arzı ile ilgili herhangi bir tartışma olmadığına dikkat çekti. Kraken Strateji Uzmanı Pierre Rochard, “Bitcoin’i ilginç kılan kanıtlanabilir kıtlıktır, bundan bahsetmeyi unuttunuz” yorumunu yaptı. Ekonomi yazarı Erkan Öz’ün dikkat çeken yorumu da şu şekilde oldu:

“IMF kendi kriptoparası için ortamı hazırlıyor. Bitcoin’in sınırlı arzlı bir para olmasından hiç bahsetmemişler. Çünkü kendi kriptoparaları sınırsız üretilecek.”

Tüm eleştirilere rağmen IMF videosuna gelen görüşler ve beğeniler oldukça etkileyiciydi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.