Aralık 2, 2020

İlk 20 Dijital Varlık Sıralamasında Ripple (XRP) Zirveye Ulaştı!

Bitcoin (BTC), Kasım ayı içerisinde bütün dönemlerin en büyük seviyesine giderken gündemi egemenliği altına alıyor. Bunun yanında en ilgi gören ve mühim alternatif kripto para birimlerinin arasında yer alan XRP destansı bir şekilde artış gösterdi. CoinDesk haber sitesinin paylaştığına göre; ilk 20 içerisindeki dijital varlıklar arasında XRP performans açısından ilk sıraya yerleşti. Ay süresince sessiz bir şekilde %169 oranında yükseliş gerçekleştirdi.

Ripple’in küresel ödeme şebekesinde işletilen ödeme token’ı XRP, geçmişe dayanan ve önder bir kripto para birimi olan Bitcoin’in %165 kazancına karşın 2020 yılında %225 yükseldi. XRP; 21,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Bitcoin ise bu durumun yanında neredeyse 350 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Habere göre birkaç dijital piyasa analisti XRP’de oluşan bu deliliğin XRP tutan kişilere ücretsiz verilecek olan “Spark” token’larının airdrop’u yüzünden olabileceğini dile getiriyor.

Aynı zamanda kripto sektörüne ilk kez katılacak olan alıcılar, Bitcoin’in bir bölümünü satın almanın olası olduğunu anlamış olabilirler. Daha yeni başlamış yatırımcılar için bu zaman diliminde 62 sent gibi bir miktarda fiyatlanan XRP, 19.000 dolarlık Bitcoin’den daha ucuz bir fiyata sahip gibi gözüküyor olabilir.

Kanadalı topluma açık yatırım fonu Ether Capital’in CEO’su olan Brian Mosoff konuyla ilgili şu cümleleri kullanıyor:

‘’Dijital varlık bölümü 2020 yılının ikinci yarısında yenilenen bir ilgi gördükçe yeni bir yatırımcı dalgası ortaya çıkıyor. Ripple, portföylerinde bulunuyor gibi görünüyor. Hızlı bir Google araması ile bazı kullanıcılar, XRP’nin görece ucuz olmasından ve bankaların sınır ötesi ödemeler için kullandığı bir ürün durumuna gelmesi olasılığından kaynaklı Altcoin’den etkilenmiş olabilirler.’’

Brian Mosoff XRP Getirilerine Karşı Kaygılı Bir Yaklaşım Sergiledi!

Ripple kurucu hissedarı Jed McCaleb aracılığı ile kurulan başka bir ödeme token’ı olan Stellar, kasım ayı içerisinde %153 oranında yükseliş göstererek ikinci en iyi seviye gösteren token oldu. Bir yılda ise %313 artış gösterdi.

Kripto para birimlerini kıyaslamak gerekirse; Bitcoin kasım ayında %40 artış gösterirken, Ethereum %56 artış gösterdi.

Ether Capital’den Mosoff konuya dair şu cümleleri kullandı:

“Değeri ne olursa olsun XRP’nin kazanımlarına şüpheli bir şekilde yaklaşıyorum. Ripple senelerce süren çabalara rağmen hala geniş çapta kurumsal kabul elde etmek konusunda zorlandı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?