İlginç XRP Raporu: Geçen Ay Milyonlarca Dolar Değerinde XRP Dolandırıcılığı Gerçekleşti!

Kaynak: https://u.today/millions-of-xrp-have-been-scammed-from-users-in-past-month-details

XRP Tracker’ın son analiz raporu, geçen ay büyük kripto borsalarının kullanıcılarının başına gelen XRP hediye dolandırıcılıklarının ölçeğini ortaya koyuyor

XRP analitikleri ile çalışan ve dolandırıcılar tarafından yapılanlar da dahil olmak üzere büyük miktarda XRP hareketlerini izleyen bir şirket olan XRP Forensics, kullanıcıların çalınan paraları kurtarmasına yardımcı oluyor.

XRP Forensics, geçen ay boyunca hareket halinde olan, hediye dolandırıcılıklarından elde edilen milyonlarca XRP hakkında bazı son istatistikleri paylaşmak için Twitter’da paylaşımda bulundu.

Dolandırıcılar 2,5 milyondan fazla XRP’yi KuCoin ve Kraken’a taşıdı

Platform, hediye dolandırıcılıklarında çalınan 2.5 milyondan fazla XRP’nin geçtiğimiz ay Kraken ve KuCoin dijital borsalarına kaydırıldığını paylaştı.

XRP Forensics tarafından toplanan veriler, bu coin’lerin Aralık 2020’de ortaya çıkan, bazıları ise bundan bir yıl önce başlayan hediye dolandırıcılıklarında kullanıcılardan çalındığını söylüyor.

Belirtilen kripto dolandırıcılıklarında, hediye dolandırıcılığı için kullanılan birden fazla web sitesi aracılığıyla kullanıcılardan 3.6 milyondan fazla XRP çalındı bunlardan 900.000 XRP henüz aklanmadı.

Şirketin değerlendirmesine göre, yaklaşık 460 kişi dolandırıldı. Bu sayı, Binance, Coinbase, Bitstamp, Kraken vb. kripto borsalarının kullanıcılarını içeriyor.

XRP Forensics’e göre, dolandırıcılar çalınan XRP’yi çoğunlukla Kraken, KuCoin ve Binance’a gönderiyor. Dolandırıcılar bu borsalardaki adresleri uzun süredir kullanıyorlar ve bu cüzdanlar şirket raporlarında bir uyarı bayrağıyla işaretli.

Pazartesi günü XRP Forensics, DM’ler aracılığıyla onlarla iletişim kuramadığı için KuCoin destek ekibine Twitter’dan ulaştı. Çalınan kriptoyu KuCoin aracılığıyla transfer etmek için kullanılan belirli bir XRP seçildi.

Borsa, şirketin bir destek bileti, token adı ve TXID göndermesini ve ardından bu sorunun hızlı bir şekilde çözülebilmesi için ekibe destek bilet numarasını vermesini önerdi.

Buna yanıt olarak şirket, dolandırıcılıklarda çalınan fonların tam bir özetini yakında yayınlayacağına söz verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.