İlginç XRP Raporu: Geçen Ay Milyonlarca Dolar Değerinde XRP Dolandırıcılığı Gerçekleşti!

0

Kaynak: https://u.today/millions-of-xrp-have-been-scammed-from-users-in-past-month-details

XRP Tracker’ın son analiz raporu, geçen ay büyük kripto borsalarının kullanıcılarının başına gelen XRP hediye dolandırıcılıklarının ölçeğini ortaya koyuyor

XRP analitikleri ile çalışan ve dolandırıcılar tarafından yapılanlar da dahil olmak üzere büyük miktarda XRP hareketlerini izleyen bir şirket olan XRP Forensics, kullanıcıların çalınan paraları kurtarmasına yardımcı oluyor.

XRP Forensics, geçen ay boyunca hareket halinde olan, hediye dolandırıcılıklarından elde edilen milyonlarca XRP hakkında bazı son istatistikleri paylaşmak için Twitter’da paylaşımda bulundu.

Dolandırıcılar 2,5 milyondan fazla XRP’yi KuCoin ve Kraken’a taşıdı

Platform, hediye dolandırıcılıklarında çalınan 2.5 milyondan fazla XRP’nin geçtiğimiz ay Kraken ve KuCoin dijital borsalarına kaydırıldığını paylaştı.

XRP Forensics tarafından toplanan veriler, bu coin’lerin Aralık 2020’de ortaya çıkan, bazıları ise bundan bir yıl önce başlayan hediye dolandırıcılıklarında kullanıcılardan çalındığını söylüyor.

Belirtilen kripto dolandırıcılıklarında, hediye dolandırıcılığı için kullanılan birden fazla web sitesi aracılığıyla kullanıcılardan 3.6 milyondan fazla XRP çalındı bunlardan 900.000 XRP henüz aklanmadı.

Şirketin değerlendirmesine göre, yaklaşık 460 kişi dolandırıldı. Bu sayı, Binance, Coinbase, Bitstamp, Kraken vb. kripto borsalarının kullanıcılarını içeriyor.

XRP Forensics’e göre, dolandırıcılar çalınan XRP’yi çoğunlukla Kraken, KuCoin ve Binance’a gönderiyor. Dolandırıcılar bu borsalardaki adresleri uzun süredir kullanıyorlar ve bu cüzdanlar şirket raporlarında bir uyarı bayrağıyla işaretli.

Pazartesi günü XRP Forensics, DM’ler aracılığıyla onlarla iletişim kuramadığı için KuCoin destek ekibine Twitter’dan ulaştı. Çalınan kriptoyu KuCoin aracılığıyla transfer etmek için kullanılan belirli bir XRP seçildi.

Borsa, şirketin bir destek bileti, token adı ve TXID göndermesini ve ardından bu sorunun hızlı bir şekilde çözülebilmesi için ekibe destek bilet numarasını vermesini önerdi.

Buna yanıt olarak şirket, dolandırıcılıklarda çalınan fonların tam bir özetini yakında yayınlayacağına söz verdi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın