İlginç Twitter Anketi: Bitcoin Fiyatı Düşmeye Devam Edecek

0
372

Yakın zamanda yapılan bir Twitter anketine göre, Bitcoin yıllık dip seviyesine henüz ulaşmadı. 13 Mart tarihinde gördüğü en düşük seviye olan 3.700 dolardan bu yana %80 artış göstermiş olsada, çoğunluk hala BTC’nin geleceğinde yeni fiyat düşüşleri bekliyor.

Mart 2020, Bitcoin ve tüm kripto para piyasası için oldukça oynaktı. Piyasa değeri açısından birinci sırada yer alan Bitcoin, korona virüsü etkisiyle zarar görmeden önce aylık en yüksek fiyatı 9.200 dolardı. Sadece bir hafta içinde BTC, çeşitli borsalarda 3.700 dolara düştü, ancak o zamandan beri toparlanmayı başardı ve şimdi 6.600 dolardan işlem görüyor.

Mevcut seviye önemli ölçüde iyileşmiş görünse de, yakın zamanda yapılan bir anket, toplumun Bitcoin’in yaklaşan fiyat gelişmeleri konusunda hala şüpheci olduğunu ortaya koyuyor.

Ankete katılanların sadece %31’i BTC’nin zaten en alt seviyeye ulaştığına inanıyor. Aksine, %69’u 3.700 doların altına düşeceğini tahmin ediyor. Dahası, % 33’ü Bitcoin’in 3.000 doların altında olmasını bekliyor.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in 3 bin doların altında düştüğü son kez Ağustos 2017’de, parabolik fiyat artışından önceki zamandı.

Son olarak korona virüs salgını devam ederse ve bir çözüm bulunamazsa insanlar ellerindeki varlıkları nakite çevirmeye devam edecektir. Bunu göz önünde bulundurarak, yatırımcıların BTC varlıklarını satmaya devam etmeleri makul olacaktır, bu da fiyatı daha da düşürebilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın