Kasım 20, 2019

İki Ünlü Kripto Para Analistinden Bitcoin Fiyat Tahmini!

Son günlerde Bitcoin fiyatı ile ilgili çok iyimser analizler göremiyoruz. Bitcoin’in şu an iyi bir dönemde olduğunu söylemek çok zor. Bununla birlikte 2 popüler kripto para analistine göre Bitcoin fiyatı 4.500 dolar seviyesini test edebilir. Willy Woo isimli istatistikçi ve analist, Bitcoin fiyatıyla ilgili fikirlerini paylaştı. Düşüncelerini 20 Kasım tarihinde Tone Vays ile birlikte canlı bir YouTube yayını üzerinden paylaştı.

Bitcoin şu an için 8.000 dolar desteğine tutunuyorken bazı analistler bir süre daha ayı piyasasının devam edeceğini öngörüyorlar.

Bir kaç ay önce Bitcoin bu yıl ki en yüksek seviyesi olan 12.800 doları görmüştü. Buna rağmen Woo ve Vays Bitcoin’in yaklaşık olarak yüzde 71 civarında düşüş yaşayacağını iddia etti. Bitcoin’in 2020 mayıs ayında blok ödülünü yarıya düşüreceği “halving (yarılanma)” işlemi öncesi fiyatının 4.500 dolar seviyesine düşeceği fikrini öne sürdüler.

Bitcoin’de blok ödülü yarılanmaları, şu ana kadar 2 kez gerçekleşti. İlk olarak 2012’de, ikincisi ise 2016’da gerçekleşmişti. Her iki yarılanmayı takiben fiyatlarda büyük patlamalar görülmüştü. Fakat Woo ve Vays bu kez durumun farklı olacağı görüşünde. Ayrıca bekledikleri düşüşün ardından Bitcoin’in yükselişe geçeceğini boğa piyasası için bunun dönüm noktası olacağını belirttiler.

*Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Sektörde ki uzman kişilerin görüşleri yansıtılmıştır.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?