Şubat 9, 2024

Balinadan Bu İki Kripto Para için 53 Milyon Dolarlık Dev Yatırım: Yeni Ralli Kapıda Olabilir!


Blockchain takip platformu Lookonchain’e göre, tek bir kripto balinası 21 Aralık’tan bu yana yaklaşık 53 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) satın aldı.

Lookonchain, balinanın bu hafta başında 10 milyon dolar değerinde ETH ve 10 milyon dolar değerinde WBTC satın almak için 20 milyon USDC harcadığını tespit etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere balina son hamlesiyle birlikte 21 Aralık’tan bu yana ortalama 2.388 dolarlık fiyatla toplam 13.843 ETH ve ortalama 43.168 dolar fiyatla 461 WBTC satın almış oldu.

WBTC, Bitcoin (BTC) fiyatına sabitlenmiş bir ERC-20 token’ıdır ve yatırımcıların Ethereum ekosistemi içinde kalırken BTC yatırımı yapmalarına olanak sağlar. Piyasa değerine göre 17. sırada yer alan varlık, yazı yazıldığı sırada 43.530 dolardan işlem görüyor. ETH ise yazı yazıldığı sırada 2,411 dolardan işlem görüyor.

Lookonchain’e göre, başka bir gizemli kripto balinası ya da bir kuruma ait olan cüzdanı da son zamanlarda merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) için yerel varlık biriktiriyor gibi görünüyor.

Kripto takipçisi, balina ya da kurumun 49,9 milyon dolar değerinde 2.745.815 LINK’i 49 yeni cüzdan aracılığıyla en iyi kripto borsası Binance’den çektiğini bildirdi.

LINK, yazı yazıldığı sırada 18,47 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 13. sıradaki kripto varlığı son yedi günde %18’den fazla ve geçtiğimiz ay %28’den fazla artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?