Kasım 20, 2019

İki Büyük Rakip Güçlerini Birleştirdi: Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Geliyor!

Whinstone US isimli şirket ve rakibi Northern Bitcoin arasında bir ortaklık yapıldı. Yapılan duyuruya göre iki şirket, dünyanın en büyük ve en güçlü Bitcoin madencilik tesisini oluşturmak amacıyla bir araya geliyor.

Bu yeni işbirliği sayesinde, bir gigawatt enerji kapasitesine sahip ve Teksas’ın yaklaşık 100 dönümünü kapsayacak şekilde tasarlanan bir merkez kurulacak. Bu sayede Kuzey Amerika’daki en büyük veri merkezi ve dünyadaki en büyük Bitcoin madenciliği tesisi oluşturulmuş olacak.

İnşaatın ilk aşaması 300 megawatt kapasiteye sahip olacak ve 2020 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Ek olarak inşaatın tamamının, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Whinstone ABD’nin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aroosh Thillainathan konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Borsada işlem gören Northern Bitcoin AG ile ortak girişim, küresel madencilik endüstrisinin geleceğini şekillendirme konusunda büyük bir potansiyele sahiptir.”

Aroosh Thillainathan’ın yanı sıra Northern Bitcoin AG CEO’su Mathis Schultz’da bir açıklama yaptı:

“Whinstone’un ekibi son birkaç yılda harika bir iş çıkardı ve dünyanın en büyük madencilik tesisini kurarak blockchain endüstrisindeki liderliğini kanıtlamaktadır. Birlikte, bu hızlı büyüyen sektörde büyük bir ara ile liderlik pozisyonuna sahibiz ve şirketlerimizi gelecekte blockchain teknolojisinin geliştirilmesinden önemli ölçüde faydalanacak şekilde konumlandık.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.