Şubat 5, 2023

Tecrübeli İki Analist Bitcoin için Uyardı: Bu Seviyeler Geliyor

2018 yılında Bitcoin dip fiyatını doğru tahmin ederek ün salan Smart Contracter, BTC’nin kısa vadeli fiyatına dikkat çekti. Analist, BTC’nin geri çekilmeye hazır göründüğünü ve piyasadan çıktığı düşüncesinde.

Elliot dalga teorisini kullanmasıyla tanınan trader, BTC’nin kısa vadede kolayca 22.000 dolar düşebileceği uyarısını yaptı.

“Her şeyi boşver. Şimdilik yatırımdan uzaktayım ve stabilcoin’lerle dinleniyorum. Ocak ayı iyi başladı ancak 22.000 dolarlar gerçekten mümkün. Bunun altcoin’lere nasıl yansıyacağını tahmin bile edemeyiz.”

Smart Contracter, tarihi bir destek ve direnç seviyesinin üzerine çıkan doların potansiyel gücüne de dikkat çekiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Michaël van de Poppe ise Bitcoin’in mantıksal olarak 20.000 dolara kadar düzeltme yapmak için sağlıklı bir yol bulabileceği düşüncesinde.

Bununla birlikte, piyasaların en çok acı veren yönlere kayma eğiliminde olduğu fikrinde olan trader, BTC’nin kolayca yukarı yönlü kırılmaya devam edebileceğini de belirtti.

“Teorik olarak konuşmak gerekirse, 20.000 dolara doğru bir düzeltme çok mantıklı ve Bitcoin için harika bir alım fırsatı olacaktır. Ancak, büyük bir grup kenara çekildiği için insanların çoğu bu düzeltmenin gerçekleşmesini bekliyor. Bu bağlamda, yukarı yönlü devamlılık maksimum acıdır.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?