Mart 3, 2023

İki Altcoin’den Stratejik Hamle: Fiyat Fırlayabilir!

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Aave, yeni ağda erken bir stratejik varlık oluşturmak için Aave v3 MVP’sini Polygon zkEVM ana ağında yer almasını planlıyor.

Marc Zeller, 3 Mart’ta attığı bir tweet‘te Aave v3’ün Polygon zkEVM üzerinde yer almasına ilişkin görüş sundu. Zeller, ZkEVM’nin Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olması nedeniyle Aave V3’ü dağıtmanın minimum geliştirme gerektirdiğini savunuyor. Aslında, ağın V3 sürümü Ekim ayında zkEVM test ağında başarıyla gerçekleştirmişti.

Polygon zkEVM ana ağ betasının 27 Mart’ta başlatılması planlanıyor. Bu, Ethereum‘u ölçeklendirme ve Web3’ü kitlelere ulaştırma yolunda büyük bir adımı temsil eden EVM eşdeğeri bir zk-rollup katman-2 (L2) olarak tanımlanabilir.

Yönetim teklifine göre, Aave V3.0.1’in “MVP V3” olarak da bilinen ZkEVM L2 ağında konuşlandırılması, ağa erken bir stratejik varlık kazandıracak. DeFi protokolü halihazırda Polygon ve Avalanche gibi önde gelen blok zincirlerinde kullanılıyor.

Geliştiriciler üç teminat WETH, WMATIC ve USDC’nin yanı sıra bir ödünç alınabilir varlık USDC’nin de riske maruz kalmayı azaltacağını öne sürüyor.

Polygon (MATIC) ve AAVE Fiyatları Yükselecek mi?

Polygon zkEVM, ana ağaşamasına ulaşan ilk tamamen Ethereum Sanal Makinesi oluşturulabilir ZK-rollup’tır. Bu ağ daha hızlı ve daha ucuz işlemlere olanak sağlayacaktır. Aave üzerinde konuşlandırılması protokole erken bir avantaj sağlayacaktır.

Bu nedenle lansmanın her iki altcoin fiyatını da arttırması beklentiler dahilinde.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?