Şubat 21, 2024

İflastan Kurtulan Şirket Altcoin Satışına Devam Ediyor: 46,5 Milyon Dolarlık Token Satışı Gelebilir!

BlockFi’nin iflas haberinin ardından, büyük miktarlarda Chainlink (LINK) token’ının Kraken borsasına aktarıldığı ortaya çıktı. Analist EmberCN tarafından paylaşılan bu bilgi, piyasa üzerinde olası etkiler konusunda tartışmalara neden oldu.

Chainlink Fiyatı BlockFi İşleminin Ortasında Kritik Bir Seviyede İşlem Görüyor

BlockFi’nin iflas sürecinde Kraken‘e devrettiği varlıkların büyüklüğü dikkat çekiyor. 2.402.945 LINK, 90.993 UNI, 16.570 AVAX ve 468.506 MATIC olmak üzere toplam 17 token, 48,37 milyon dolarlık bir değere sahipti. EmberCN’nin raporuna göre, bu transfer BlockFi’nin iflasa doğru giden yolculuğunun bir parçası olarak gerçekleşti.

BlockFi, Eylül 2023’te müşterilere geri ödeme yapmak için tasfiye planı kapsamında harekete geçti. Bu bağlamda bu adımı takiben, Ekim ayında iflastan çıktıklarını ilan ettiler. Platform, cüzdan müşterilerine para çekme hizmetlerini yeniden başlattı ve faiz hesabı sahiplerine ve perakende kredi müşterilerine geri ödeme yapmaya başladı. Bu, şirketin normal işleyişini yeniden sağlama yolunda önemli bir adımdır.

BlockFi’nin varlıklarını satmasıyla birlikte, piyasa izleyicileri potansiyel fiyat etkilerini gözlemlemektedir. Bu süreçte bazı piyasa balinaları, farklı bir strateji izleyerek duruma karmaşıklık katıyor.

Spot On Chain’e göre, bir kripto balinası, Binance’ten 194.400 LINK çekerek LINK’in fiyatında bir artış bekleyebileceğine işaret eden bir işlem gerçekleştirdi. Bu hareket, balinanın 28 Ocak 2024’ten bu yana ortalama 17,35 dolar fiyatla 928.016 LINK satın almasıyla başlayan ve toplamda yaklaşık 16,1 milyon dolarlık bir işlem döngüsünün önemli bir parçasıdır.

Teknik açıdan, LINK azalan bir kanalın alt trend çizgisini test ediyor. Bu durum, 19,70 dolar civarındaki üst kanal sınırına doğru bir toparlanmanın işaretini verebilir. Ancak, piyasa duyarlılığı ve gelecekteki fiyat yönü, bu formasyondan bir kopuşa veya bozulmaya bağlı olacaktır.

chainlink fiyat analizi

Ayrıca, LinkSpartan olarak bilinen piyasa analistleri, kurumsal stratejiler ve piyasa dinamikleri hakkında fikirler sunmaktadır. Daha geniş ekonomik faktörler ve likidite koşullarından etkilenebilecek potansiyel bir piyasa düzeltmesine işaret ederek temkinli bir tutum önermektedirler.

LinkSpartan;

Haziran 2023’ten bu yana sadece yükseliş modundayız. Bu belki de pek popüler olmayacak ancak benim görüşüme göre frenler ve daha geniş topluluk köpüklenmeye başlıyor. Daha yükseğe çıkmak istiyorsak, piyasanın yakıta ihtiyacı var. Bu yakıtı nasıl elde edeceğimize dair, mevcut fiyatların altındaki kilit seviyelerde likidite alarak yol açabiliriz,” şeklinde belirtti.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?