Şubat 16, 2023

İflas Etmiş Şirketten 250 Milyarlık Meme Coin Transferi! Neler Oluyor?


İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager, dikkat çeken bir meme coin transferi gerçekleştirdi. Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’in bildirdiğine göre, Voyager Çarşamba günü Coinbase‘e 250 milyar Shiba Inu gönderdi. Etherscan’den elde edilen veriler, bu büyük transferin 15 Şubat’ta gerçekleştiğini gösteriyor.

Voyager’ın Çarşamba günü gerçekleştirdiği tek transfer bu değil. İflas eden firma, eş zamanlı olarak Coinbase’e 28.7 milyon dolar değerinde kripto para ve Binance.US’a başka bir transfer gerçekleştirdi.

Voyager’in milyonlarca dolar değerindeki bu kripto transferlerini neden gerçekleştirdiği henüz bilinmiyor. Ancak büyük miktarlarda yapılan bu transferler meme coin topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Topluluk içinden birçok kişi, Voyager’in alacaklılara geri ödeme yapmak için son piyasa rallisinden para kazanmak istediğini düşünüyor.

Bunların yanında son transfere rağmen, Voyager hala 23.5 milyon dolar değerinde 1.6 trilyon Shiba Inu’ye sahip. Meme coin, Bitcoin’in birinci ve Ethereum’un üçüncü sırada yer alması dışında Voyager’ın ikinci en büyük yatırımı. Buna karşın Voyager, 1.6 trilyon Shiba Inu’i elden çıkarmaya karar verirse, meme coin fiyatı ciddi bir darbe alabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Voyager’ın Mayıs ayında tüm kripto alanı üzerinde dalga etkisi yaratan Terra ekosisteminin çökmesinin ardından Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Binance.US, geçen yıl Aralık ayında Voyager’ın bazı varlıklarını satın almayı kabul etti. Fakat anlaşma başarılı bir şekilde gerçekleşmedi. Binance.US şimdiye kadar anlaşmadan uzak durdu ve Voyager ile yeni bir anlaşma yapmadı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : watcher.guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?