Şubat 20, 2023

İflas Eden Şirketten 250 Milyarlık Meme Coin Transferi! Neler Oluyor?

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager, büyük bir meme coin transferi gerçekleştirdi. Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’in bildirdiğine göre, Voyager Pazartesi 7.6 milyon dolarlık kripto varlık hareket ettirdi.

Verilere göre Voyager Coinbase‘e 250 milyar Shiba Inu ve 2.500 ETH gönderdi. Söz konusu transfer popüler meme coin SHIB’in hem fiyatının hem de işlem hacminin arttığı bir zamanda gerçekleşti. CoinMarketCap verilerine göre, SHIB işlem hacmi son 24 saatte %155 arttı.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Voyager, geçtiğimiz hafta da Coinbase’e 250 milyar SHIB ve Binance US ve Coinbase’e 15.000 ETH göndererek benzer transferler yapmıştı.

Voyager’in milyonlarca dolar değerindeki bu kripto transferlerini neden gerçekleştirdiği henüz bilinmiyor. Ancak büyük miktarlarda yapılan bu transferler kripto topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Topluluk içinden birçok kişi, Voyager’in alacaklılara geri ödeme yapmak için son piyasa rallisinden para kazanmak istediğini düşünüyor.

Voyager’ın düşüşü, Temmuz ayında, Three Arrows Capital’in yüz milyonlarca dolarlık bir krediyi geri ödeyememesi gerekçe gösterilerek müşterilerin para çekme ve yatırma işlemlerini kapatmaya zorlanmasıyla başladı. Şirket sonrasında iflas başvurusunda bulundu.

Meme coin fiyat hareketi

SHIB gün içi en yüksek seviyesi olan 0.00001399 dolara ulaştıktan sonra şu anda 0.00001369 dolar seviyesinde işlem görüyor. Meme coin 16 Şubat’ta 0.00001256 dolarlık düşük seviyelerden toparlandıktan sonra, istikrarlı bir şekilde yükseldi ve 19 Şubat’ta 0.000014 dolara ulaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?