İddia: Önde Gelen Kripto Borsası Bakkt Halka Arz Olacak!

0
175

Bloomberg’in Cuma günü bildirdiğine göre, ABD merkezli kripto para borsası Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile işbirliğine giderek halka açık bir liste oluşturmayı planlıyor ve iki şirket halihazırda görüşmelerde bulunuyor.

Haber kaynağı “konuyla ilgili bilgiye sahip kişiler”e göre, iki kuruluş, birleşme anlaşmasının gerçekleşmesi durumunda, birleşik kuruluşun 2 milyar dolardan fazla değerlenebileceğini tahmin ediyor.

Bu şirketlerin hiçbiri anlaşmayı onaylamasa da, önümüzdeki hafta resmi bir duyuru bekleniyor.

Tüm bunların yanında Bakkt’ın halka arz olma durumunu oldukça iyi bir gelişme olarak değerlendirebiliriz. Bakkt gibi Bitcoin’le ilişkili kurumların ana akıma katılıyor olması sektör adına sevindirici. Bu firmalar, gelebilecek düzenlemelere karşı riski azaltma yönünde fayda sağlayabilirler.

Bakkt ve VPC

2018’de kurulan Bakkt, New York Borsası (NYSE) ana Intercontinental Exchange’e (ICE) ait. Bunun yanında Bakkt, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenmiş kripto para birimi türevleri sunmasıyla tanınıyor. 2019’un sonlarında Bitcoin’de yerleşik vadeli işlemlerle başlayan borsa, seçenekler de dahil olmak üzere diğer birçok kripto türevi ürününü ekleyerek ürün yelpazesini genişletti. 2019 yılında sektörde çok büyük ses getirmişti. O dönemden beri de ilgiyi korumak adına çeşitli gelişmelere imza atmaya devam ediyor.

1 milyar doları aşan bir değerleme ile Bakkt, yıllar içinde Microsoft, Pantera, PayU ve diğerler yatırımcılardan 482 milyon doların üzerinde para topladı. 300 milyon dolar topladıktan sonra geçen yıl Mart ayında son finansman turunu kapattı.

Bakkt’ın birleşme düşündüğü şirket olan VPC ise, Victory Park Capital’in bir iştiraki ve geçen Eylül ayında ilk halka arzında (IPO) yaklaşık 200 milyon dolar topladı. VPC CEO’su John Martin, firmanın temel stratejisini “fintech sektöründe bir işi belirleme, ortak çalışma ve büyümeye yardım etme” olarak tanımladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın