İddia: Önde Gelen Kripto Borsası Bakkt Halka Arz Olacak!

Bloomberg’in Cuma günü bildirdiğine göre, ABD merkezli kripto para borsası Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile işbirliğine giderek halka açık bir liste oluşturmayı planlıyor ve iki şirket halihazırda görüşmelerde bulunuyor.

Haber kaynağı “konuyla ilgili bilgiye sahip kişiler”e göre, iki kuruluş, birleşme anlaşmasının gerçekleşmesi durumunda, birleşik kuruluşun 2 milyar dolardan fazla değerlenebileceğini tahmin ediyor.

Bu şirketlerin hiçbiri anlaşmayı onaylamasa da, önümüzdeki hafta resmi bir duyuru bekleniyor.

Tüm bunların yanında Bakkt’ın halka arz olma durumunu oldukça iyi bir gelişme olarak değerlendirebiliriz. Bakkt gibi Bitcoin’le ilişkili kurumların ana akıma katılıyor olması sektör adına sevindirici. Bu firmalar, gelebilecek düzenlemelere karşı riski azaltma yönünde fayda sağlayabilirler.

Bakkt ve VPC

2018’de kurulan Bakkt, New York Borsası (NYSE) ana Intercontinental Exchange’e (ICE) ait. Bunun yanında Bakkt, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenmiş kripto para birimi türevleri sunmasıyla tanınıyor. 2019’un sonlarında Bitcoin’de yerleşik vadeli işlemlerle başlayan borsa, seçenekler de dahil olmak üzere diğer birçok kripto türevi ürününü ekleyerek ürün yelpazesini genişletti. 2019 yılında sektörde çok büyük ses getirmişti. O dönemden beri de ilgiyi korumak adına çeşitli gelişmelere imza atmaya devam ediyor.

1 milyar doları aşan bir değerleme ile Bakkt, yıllar içinde Microsoft, Pantera, PayU ve diğerler yatırımcılardan 482 milyon doların üzerinde para topladı. 300 milyon dolar topladıktan sonra geçen yıl Mart ayında son finansman turunu kapattı.

Bakkt’ın birleşme düşündüğü şirket olan VPC ise, Victory Park Capital’in bir iştiraki ve geçen Eylül ayında ilk halka arzında (IPO) yaklaşık 200 milyon dolar topladı. VPC CEO’su John Martin, firmanın temel stratejisini “fintech sektöründe bir işi belirleme, ortak çalışma ve büyümeye yardım etme” olarak tanımladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.