İddia Kesinleşti: Bakkt Halka Açılıyor! Gelişmenin Kripto Sektörü İçin Anlamı Ne?

0
173

Geçtiğimiz günlerde sizlerle önde gelen kripto borsası Bakkt ile ilgili dikkat çeken bir iddiayı paylaşmıştık. Bugün yapılan bir duyuruya göre, iddia kesinleşti ve Bakkt artık halka açık bir şirket olacak. Şirketin değerinin 2.1 milyar dolar olması bekleniyor. Bakkt, New York Borsası’nda listelenecek olan Bakkt Holdings adlı birleşik bir şirketin oluşmasını sağlayacak bir anlaşmada VPC Impact Acquisition Holdings ile ortaklık kurmaya karar verdi.

İlgili Haber  İddia: Önde Gelen Kripto Borsası Bakkt Halka Arz Olacak!

Halka açılma acelesi, Bitcoin ve diğer dijital token talebinin arttığı, ultra düşük getiri ve negatif faiz oranlarının olduğu bir dönemde ortaya çıkması şaşırtıcı değil.

Bunların yanında Citi’nin Küresel Tüketici Bankası eski teknoloji başkanı Gavin Michael da bugün Bakkt’a CEO olarak katıldı. Michael, Bakkt’ın geçici CEO’su olarak görev yapan ve şimdi birleşik şirketin yönetim kuruluna katılacak olan David Clifton’ın yerini aldı. Michael geçmişte ayrıca Chase dijital ekibine başkanlık etti ve Accenture’da baş teknoloji inovasyon sorumlusu olarak görev yaptı. Michael yaptığı açıklamada, “Vizyonu yenilik ve teknoloji yoluyla dijital varlıklara güven ve şeffaflık getirmek olan bir şirketin genişlemesinin bu önemli zamanında yönetim ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Kripto para platformu Coinbase de, Aralık ayında halka açık olmak için gizli bir şekilde başvuruda bulunmuştu, bu da onu Amerika Birleşik Devletleri’nde borsada listeleyen ilk borsa haline getirebilecek bir hareketti.

Bu tür ticaret platformları tarafından borsaya girişlerin, şüpheciler ve daha da önemlisi düzenleyiciler arasında dijital varlıklara daha fazla kabul edilebilirlik sağlaması muhtemel. Şant Manukyan da geçtiğimiz günlerde bu gelişmeyi şöyle değerlendirdi:

“Bu tip Bitcoin ile uğraşan kurumların ana akıma katılabiliyor olması son derece pozitif bir gelişme benim gözümde. Regülasyonlar açısından riski azaltıyor.”

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın