İddia Kesinleşti: Bakkt Halka Açılıyor! Gelişmenin Kripto Sektörü İçin Anlamı Ne?

Geçtiğimiz günlerde sizlerle önde gelen kripto borsası Bakkt ile ilgili dikkat çeken bir iddiayı paylaşmıştık. Bugün yapılan bir duyuruya göre, iddia kesinleşti ve Bakkt artık halka açık bir şirket olacak. Şirketin değerinin 2.1 milyar dolar olması bekleniyor. Bakkt, New York Borsası’nda listelenecek olan Bakkt Holdings adlı birleşik bir şirketin oluşmasını sağlayacak bir anlaşmada VPC Impact Acquisition Holdings ile ortaklık kurmaya karar verdi.

[irp posts=”20032″ name=”İddia: Önde Gelen Kripto Borsası Bakkt Halka Arz Olacak!”]

Halka açılma acelesi, Bitcoin ve diğer dijital token talebinin arttığı, ultra düşük getiri ve negatif faiz oranlarının olduğu bir dönemde ortaya çıkması şaşırtıcı değil.

Bunların yanında Citi’nin Küresel Tüketici Bankası eski teknoloji başkanı Gavin Michael da bugün Bakkt’a CEO olarak katıldı. Michael, Bakkt’ın geçici CEO’su olarak görev yapan ve şimdi birleşik şirketin yönetim kuruluna katılacak olan David Clifton’ın yerini aldı. Michael geçmişte ayrıca Chase dijital ekibine başkanlık etti ve Accenture’da baş teknoloji inovasyon sorumlusu olarak görev yaptı. Michael yaptığı açıklamada, “Vizyonu yenilik ve teknoloji yoluyla dijital varlıklara güven ve şeffaflık getirmek olan bir şirketin genişlemesinin bu önemli zamanında yönetim ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Kripto para platformu Coinbase de, Aralık ayında halka açık olmak için gizli bir şekilde başvuruda bulunmuştu, bu da onu Amerika Birleşik Devletleri’nde borsada listeleyen ilk borsa haline getirebilecek bir hareketti.

Bu tür ticaret platformları tarafından borsaya girişlerin, şüpheciler ve daha da önemlisi düzenleyiciler arasında dijital varlıklara daha fazla kabul edilebilirlik sağlaması muhtemel. Şant Manukyan da geçtiğimiz günlerde bu gelişmeyi şöyle değerlendirdi:

“Bu tip Bitcoin ile uğraşan kurumların ana akıma katılabiliyor olması son derece pozitif bir gelişme benim gözümde. Regülasyonlar açısından riski azaltıyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.