Kasım 27, 2020

İddia: Facebook’un Libra’sı, Ocak 2021’de Piyasaya Sürülebilir

Facebook’un Libra’sının uzun zamandır beklenen lansmanı Ocak 2021’e kadar gelebilir ancak orijinal fikrin tam bir versiyonu olmayabilir.

Facebook, başlangıçta planlandığı gibi 2020’nin ortalarında Libra’yı başlatamamış olsa da, sosyal medya devi bunu 2021’in başlarında yapabilir. Finance Times tarafından 27 Kasım tarihinde yayımlanan habere göre, Libra’nın uzun süredir beklenen lansmanı Ocak 2021’de, ancak küçültülmüş bir versiyonda gelebilir.

Bilindiği üzere, Libra’nın orijinal fikri “tek bir küresel dijital para birimi” idi fakat sonrasında bu fikir bir dizi çeşitli dijital para oluşturma fikrine doğru evrildi. Libra projesine yer alan üç kişiden alıntı yapan Finance Times , Libra’nın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) bir ödeme hizmeti olarak çalışmak için onay aldıktan sonra piyasaya sürülebileceğini iddia etti.

Bununla birlikte, Libra Association başlangıçta dolar tarafından bire bir desteklenen tek bir token yayınlayacaktı. İddialara göre FINMA uygulaması başarılı olursa, Libra’nın değerini destekleyen varlık sepetine daha fazla fiat (itibari) para birimi eklenecek. FINMA tarafından düzenleyici onayı alınması, tarihin netleşmesi için oldukça önemli.

Facebook, Libra adlı kendi kripto para birimini başlatma planlarını duyurduktan sonra geçen yıl finans dünyasını salladı. Dünya liderlerinin incelemesine girdikten sonra, Libra projesi yönetici değişimleri de dahil olmak üzere çok sayıda değişikliğe uğradı. Libra, birkaç önemli ortak ayrıldığında daha fazla darbe aldı. Bunlar PayPal, Mastercard, eBay, Vodafone ve farklı birkaç önemli isimdi.

Sonrasında, projeyi kurtarmak amacıyla Libra’nın cüzdan sağlayıcısını Calibra’dan Novi’ye değiştirerek daha fazla değişiklik yapılmasına karar verildi. Şimdilerde ise büyük bir merakla projenin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?