İddia: Facebook’un Libra’sı, Ocak 2021’de Piyasaya Sürülebilir

0
301

Facebook’un Libra’sının uzun zamandır beklenen lansmanı Ocak 2021’e kadar gelebilir ancak orijinal fikrin tam bir versiyonu olmayabilir.

Facebook, başlangıçta planlandığı gibi 2020’nin ortalarında Libra’yı başlatamamış olsa da, sosyal medya devi bunu 2021’in başlarında yapabilir. Finance Times tarafından 27 Kasım tarihinde yayımlanan habere göre, Libra’nın uzun süredir beklenen lansmanı Ocak 2021’de, ancak küçültülmüş bir versiyonda gelebilir.

Bilindiği üzere, Libra’nın orijinal fikri “tek bir küresel dijital para birimi” idi fakat sonrasında bu fikir bir dizi çeşitli dijital para oluşturma fikrine doğru evrildi. Libra projesine yer alan üç kişiden alıntı yapan Finance Times , Libra’nın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) bir ödeme hizmeti olarak çalışmak için onay aldıktan sonra piyasaya sürülebileceğini iddia etti.

Bununla birlikte, Libra Association başlangıçta dolar tarafından bire bir desteklenen tek bir token yayınlayacaktı. İddialara göre FINMA uygulaması başarılı olursa, Libra’nın değerini destekleyen varlık sepetine daha fazla fiat (itibari) para birimi eklenecek. FINMA tarafından düzenleyici onayı alınması, tarihin netleşmesi için oldukça önemli.

Facebook, Libra adlı kendi kripto para birimini başlatma planlarını duyurduktan sonra geçen yıl finans dünyasını salladı. Dünya liderlerinin incelemesine girdikten sonra, Libra projesi yönetici değişimleri de dahil olmak üzere çok sayıda değişikliğe uğradı. Libra, birkaç önemli ortak ayrıldığında daha fazla darbe aldı. Bunlar PayPal, Mastercard, eBay, Vodafone ve farklı birkaç önemli isimdi.

Sonrasında, projeyi kurtarmak amacıyla Libra’nın cüzdan sağlayıcısını Calibra’dan Novi’ye değiştirerek daha fazla değişiklik yapılmasına karar verildi. Şimdilerde ise büyük bir merakla projenin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın