İddia: Eski Ripple Danışmanı, OCC Başkan Adayı Olacak!

The Wall Street Journal’ın bugün yayınladığı bir rapora göre, eski bir ABD Hazine Bakanlığı yetkilisi ve bir zamanlar Ripple’ın danışma kurulunun bir üyesi olan Michael S. Barr, muhtemelen bir sonraki Para Birimi Denetçisi olacak. ABD Başkanı Biden’ın Para Birimi Sorumlusu olarak görev yapmak üzere Michael Barr’ı aday göstermesi bekleniyor.

Barr, ulusal bankaları ve kredi birliklerini düzenleyen bir ABD Hazine ofisi olan Para Birimi Denetleme Ofisi’ne (OCC) kripto para birimi deneyimi getirmesi bekleniyor.

Barr şu anda Michigan Üniversitesi Ford Kamu Politikası Okulu’nda dekan. Bunun yanında Hazine’de Finansal Kurumlardan Sorumlu Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptığı 2008 mali krizinin ardından Dodd-Frank bankacılık reformları üzerinde çalışmasına ek olarak, 2015’te Ripple Labs danışmanı seçildi. Barr, 2015 yılında Ripple’ın danışmanlar kuruluna katıldı, ancak bir şirket sözcüsü bu haftanın başlarında artık üye olmadığı doğrulandı. Fakat kuruldan ne zaman ayrıldığı bilinmiyor.

Bilindiği üzere Ripple, piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olan XRP’de büyük bir hisseye sahip. Bu durum SEC’in dikkatini çekti ve Ripple Labs ile iki yöneticisine, kayıtsız bir menkul kıymetin satışı iddiası ile ilgili olarak dava açtı.

Barr iddia edildiği gibi aday gösterilip onaylanırsa, geçen hafta Anchorage’a ulusal bir güven sözleşmesi veren federal bankacılık düzenleyicisine liderlik edecek kripto bağlantısı olan ikinci kişi olacaktı. Giden oyuncu yani eski OCC başkanı Brian Brooks’un da kripto endüstrisiyle bağlantıları vardı. Mayıs’ta görevi devralmadan önce Brooks, Coinbase’in Baş Hukuk Görevlisiydi. Kısa vadede Brooks, kripto para birimini ana akım finans dünyasına getirmeye çalıştı. Görev süresinin sonlarında, OCC, bankaların ödeme faaliyetleri için blockchain ve stablecoin kullanabileceklerine dair bir rehber yayınladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.