İddia: 28 Nisan’da Facebook’un Bitcoin Satın Aldığı Ortaya Çıkabilir

Bugün kripto gündeminde tartışılan ilginç bir konu var: Facebook Bitcoin Mi Satın Aldı? Birkaç büyük kripto topluluğu üyesi, sosyal medya devi Facebook’un Bitcoin’i bilançosunda tutuyor olabileceği söylentisini tartışıyor.

Söylentinin gündeme gelmesini sağlayanlar arasında Morgan Creek Digital’in ortağı Jason A. Williams, İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne ve Mira Christanto (Messari’de Kıdemli Araştırma Analisti) bulunuyor.

Alistair Milne’nin ortaya attığı, Twitter’da dolaşan bir kripto söylentisine göre, Facebook’un bilançosunda Bitcoin olduğu ve şirketin bu gerçeği yarın kapanışta (28 Nisan’da) üç aylık raporu açıkladıktan sonra ortaya çıkaracağı konuşuluyor.

Eğer bu gerçekleşirse, topluluk tarafından büyük bir yükseliş sinyali olarak alınacak ve muhtemelen başka bir Bitcoin rallisini tetikleyecektir. Hatırlarsanız Elon Musk, Tesla’nın bu yılın başlarında 1.5 milyar dolar’lık Bitcoin satın aldığını açıkladığında piyasada şekilde bir etki yaratmıştı. Ancak bugün, Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için Tesla’nın sahip olduğu BTC’lerin yüzde onunu sattığı ortaya çıktı. Ancak Musk, kendi Bitcoin’lerinin hiçbirini satmadığını doğruladı.

Facebook’un Bitcoin’i tutması mantıklı geliyor, çünkü şirket kripto para birimi alanına girmek için Diem adında bir dijital para üzerinde çalışıyor. Böyle bir gelişmenin yaşanması şaşırtıcı olmaz fakat piyasada kayda değer bir etki yaratabilir.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.