Nisan 12, 2019

ICO’da Toplanan 21 Milyon Dolarlık Kripto Para Projesi Kapanıyor

San Francisco merkezli Blockchain tabanlı Thor Token projesi, kapanma kararı aldığını duyurdu. Kapanma kararının en büyük nedenlerinden birinin projenin yeterince ilgi görememesi ve ticari başarı elde edemediklerinden dolayı olduğunu, Thor’un CEO’su ve kurucu ortağı olan David Chin tarafından 9 Nisan’da bildirildi.

Chin, ICO’da topladıkları 21 milyon değerindeki fon desteğini tükettiklerini ve daha fazla fon desteği sağlayamadıklarını söyleyerek “Ne yazık ki aradığımız ticari başarıyı elde edemedik” ifadelerini kullandı. Karşılaştıkları yasal zorlukların da yolun sonuna getirmekte etkili olduğunu belirtti.

Chin ek olarak, uzun süredir sessiz kalmalarından dolayı token sahiplerinden özür diledi ve bu sessizliğin nedeninin şirketin çözüm bulmak için arka planda çalışmalar yürüttüğü ifadesini kullandı. Chin, Thor’u 10 bin dolara devralma teklifinin olduğuna dair söylentileri de doğruladı.

Son olarak CEO, “Tüm Thor kodu ve ürünleri, toplumun yararı için kullanılması, değiştirilmesi için açık kaynak olarak kalıcağını bildirdi.”

Neo üzerine kurulan bu proje Thor, son dönemde kapanma kararı alan tek kripto para projesi değil. Örnek olarak geçtiğimiz Aralık ayında ABD merkezli büyük sabit koin projesi olan Basis, operasyonlarını durduracaklarını ve topladıkları 133 milyon dolarlık fonun büyük bir kısmını yatırımcılarına iade edecekelerini bildirmişti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?