Ekim 18, 2019

Huobi Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlayacak!

Küresel kripto para borsası Huobi, Türkiye’de kripto para yatırımcılarına hizmet vermeye başlayacak. Bugün İstanbul’da gerçekleşecek Avrasya Blockchain Zirvesinde açıklanması beklenen proje, bir hayli yankı uyandırdı.

Küresel bazda, geniş bir yelpazede hizmet veren Huobi, yakında Türkiye’de de hizmet vermeye başlayacak. Huobi, Türk yatırımcılar için 250’den fazla kripto paraya erişimi sağlayacak. Bunun ise özel bir ‘fiat gateway’ yöntemiyle yapacak.

Türkiye’de var olma projelerini ilk defa Haziran ayında duyuran şirket, Türkiye’de olan kanun boşluğundan dolayı, projenin ertelenmesini daha olumlu olarak görmüştü. Ama bugün gerçekleşecek Avrasya Blockchain Zirvesinde, şirketin konuyu resmen açıklaması bekleniyor.

Şirket bu proje için Türkiye’de yerel bir bankayla anlaştığını duyurdu. Huobi’nin bölge başkanı Mohit Davar, altyapı ve uygunluk standartları için yerel bir bankayla anlaştıklarını duyurmasına rağmen bankanın ismini vermeyi, erken bularak reddetti.

Fiat gateway ise, bankaya ödenen Türk lirası ve dolar ile stabil koin olan Tether’in alınmasını sağlayacak. Tether bankadan satın alındıktan sonra da, yatırımcı bütün koinlere erişim sağlayabilecek. Bu sistemin özelliği, yerel para birimleri ile yapılan ticaretin oynaklığını mümkün olduğunca aşağıya çekmek.

Borsa ayrıca, ellerinde Huobi tokeni tutan kullanıcılara düşük işlem ücreti sağlayacak.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?