Huobi Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlayacak!

0
303

Küresel kripto para borsası Huobi, Türkiye’de kripto para yatırımcılarına hizmet vermeye başlayacak. Bugün İstanbul’da gerçekleşecek Avrasya Blockchain Zirvesinde açıklanması beklenen proje, bir hayli yankı uyandırdı.

Küresel bazda, geniş bir yelpazede hizmet veren Huobi, yakında Türkiye’de de hizmet vermeye başlayacak. Huobi, Türk yatırımcılar için 250’den fazla kripto paraya erişimi sağlayacak. Bunun ise özel bir ‘fiat gateway’ yöntemiyle yapacak.

Türkiye’de var olma projelerini ilk defa Haziran ayında duyuran şirket, Türkiye’de olan kanun boşluğundan dolayı, projenin ertelenmesini daha olumlu olarak görmüştü. Ama bugün gerçekleşecek Avrasya Blockchain Zirvesinde, şirketin konuyu resmen açıklaması bekleniyor.

Şirket bu proje için Türkiye’de yerel bir bankayla anlaştığını duyurdu. Huobi’nin bölge başkanı Mohit Davar, altyapı ve uygunluk standartları için yerel bir bankayla anlaştıklarını duyurmasına rağmen bankanın ismini vermeyi, erken bularak reddetti.

Fiat gateway ise, bankaya ödenen Türk lirası ve dolar ile stabil koin olan Tether’in alınmasını sağlayacak. Tether bankadan satın alındıktan sonra da, yatırımcı bütün koinlere erişim sağlayabilecek. Bu sistemin özelliği, yerel para birimleri ile yapılan ticaretin oynaklığını mümkün olduğunca aşağıya çekmek.

Borsa ayrıca, ellerinde Huobi tokeni tutan kullanıcılara düşük işlem ücreti sağlayacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın