HSBC ve Diğer İngiliz Bankaları Bitcoin Yatırımcılarına Yasak Getirdi!

Yeni yayınlanan bir The Sunday Times raporuna göre İngiltere’deki bazı bankalarda yeni alınan kararla Bitcoin ve diğer dijital varlıkların yatırımcılarına dair bir kısıtlamanın yapıldığı doğrulanmış durumda. Raporun ayrıntılarında görülüyor ki İngiliz kripto para yatırımcıları artık daha sıkıntılı bir sürece adım atmış durumdalar.

Başta bankacılıkta dünyada bilinen HSBC ve henüz isimler kesinleşmemiş olan bazı bankalar, kripto para borsalarından yapılan işlemlerde artık transferleri onaylamayacak.  Bununla beraber para yatırma ve çekme işlemlerinde de artık kripto paralarla ilgili olan tüm durumlar kısıtlamaya tabi tutulacak.

Özetle, artık bankalara dijital varlıklar ile ilgili tüm yatırma- çekme işlemleri ortadan kaldırışmış oldu.  Konuyla ilgili olarak kripto para yatırımcısı ve CNBC’de “Kripto Tüccarı” programının da sahibi Ran Neuner:

“Pek çok banka bu yüzden kendilerini iflasa sürükleyecek.”

İngiltere’nin Bitcoin Düşmanlığı

İngiltere uzun bir süredir dijital varlıklara zaten mesafeli ve kötümser bir yaklaşımda bulunuyordu. Daha öncesinde de geçtiğimiz aylarda Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından bir karar alınmış ve yatırımcılardan tepki gecikmemişti. Alınan kararla beraber artık İngiltere’de Bitcoin tabanlı ve diğer kripto para birimlerinin ticareti resmen yasaklanmıştı. Bu kararın açıklamasında her ne kadar vatandaşlarının varlıklarını savunduklarını söylese de tepki almaktan kendini kurtaramadı.  Hatta ileri bir seviyede dijital varlıklar için  yasadışı ve mali suça tabi bir piyasa olduğunu düşünüyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.