Ocak 8, 2022

Hong Kong Merkezli Kripto Borsasında Para Çekme İşlemleri Durduruldu! Kullanıcılar Polise Başvurdu

Düzinelerce yatırımcının, platformdan para alamadıkları için Hong Kong merkezli kripto para borsası Coinsuper’in şikayet ettikleri bildirildi. Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapor, müşterilerin borsadan para veya token çekemediklerini ve bazılarını konuyla ilgili olarak polise başvurduğunu bildirdi.

Konu daha yeni gün yüzüne çıkarken, sorun Kasım 2021’den beri devam ediyor gibi görünüyor. Birçok kullanıcı, 1 Aralık’ta borsanın son tweetine yanıt almak için Twitter üzerinden büyük bir çaba içerisine girdi.

Etkilenen müşterilerden biri olan Terry Chan, medya kuruluşuna borsadaki işlem hacminin daha az likit hale geldiğini fark ettiğini söyledi. Ayrıca, şikayetçilerden beşi Bloomberg News’e toplam 55.000 dolar (hem dijital varlıklardan hem de nakitten oluşan bir miktar) çekemediklerini açıkladı. Bununla birlikte, birçok hayal kırıklığına uğramış Twitter kullanıcısı Coinsuper’i bir “borsa dolandırıcılığı” olarak adlandırmaya devam etti. Söz konusu kullanıcılar sorunlarına çözmeye çalışırken, yerel yetkililere de şikayette bulundular.

Bloomber raporu ayrıca, yöneticilerin Coinsuper’in Telegram kanalında etkilenen kullanıcılara yanıt vermeyi bıraktığını da bildirdi. Edinilen bilgilere göre geçen hafta Telegram üzerinden, etkilenen müşterilerden e-posta adreslerini vermeleri istenmişti. Yine de, bazı kullanıcılar bu eylemin takibinin olmadığını açıkladı. Bunların yanında, ticaret uygulaması rapora göre çalışır durumda.

Borsa 2017 yılında kuruldu ve eski UBS China Inc. Başkanı Karen Chen tarafından yönetilirken Sky9 Capital, Pantera Capital ve China Equity gibi isimler platformun destekçileri arasındaydı. Fakat şimdiye kadar, taraflardan hiçbiri durum hakkında yorum yapmadı.

Bununla birlikte, Hong Kong bir zamanlar ülkeden çıkan Tether, BitMEX ve Bitfinex gibi isimlerle büyük bir pazardı. Ayrıca bir Visa araştırması, Hong Kong’un aynı zamanda en aktif pazarlar arasında olduğunu ve sakinlerin %18’inin aktif olarak kripto sınıfına yatırım yaptığını ortaya koydu.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.