Hollanda Merkezli Kripto Borsası İşlemlerini Durdurdu


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:43

Avrupalı ​​müşteriler için Hollanda merkezli kripto para borsası olan XRParrot, yeni yasal gereklilikleri belirterek işlemlerini durduracak. Ripple geliştiricisi Wietse Wind tarafından başlatılan ve yürütülen borsa yeni kara para aklama yasaları yüzünden işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Şubat 2019’da Ripple’in XSpring’inden sağlanan fonla başlatılan XRParrot borsası, etkileyici kilometre taşlarına ulaştı. Ölümü sırasında, XRParrot’ın 3000’den fazla aktif kullanıcı vardı.

Ne yazık ki, AB’nin kara para aklamanın önlenmesi yönergesinde yapılan son güncellemeyi Hollanda’nın uygulanması, bazılarına göre gereksiz ve anti kriptocu bir davranıştı.

Yeni düzenlemelere uyumu sağlamak için XRParrot’ın yeni lisans ve yönetim ücretleri sebebiyle çok yüksek maliyetler ödemesi gerekecekti.

Wind, kararını açıklamak için Tweet attı ve XRParrot’un eski kullanıcılarına şükran duyduğunu söyledi.

“3000’den fazla kişinin hizmetime güvendiği için minnettarım ve AB müşterileri için çılgınca transferler ve XRP alımları gerçekleştirmesinden gurur duyuyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?