Hintli Yatırımcıların Tercihi Bu Meme Coin Oldu – İşte Nedeni

Hindistan, kriptolara yatırım yapan 100 milyondan fazla insanla dünyadaki en fazla kripto para yatırımcısına sahip. 1.4 milyarlık bir nüfus zengin olmanın yollarını arıyor ve kripto paralar bunu yapmanın tek aracı gibi görünüyor. Bunların yanında piyasalardaki tüm kriptolar arasında Hintli yatırımcılar çoğunlukla popüler meme coin Shiba Inu‘yi tercih ediyor.

Nomics’ten elde edilen veriler, Shiba Inu’nun Hindistan’da başlatılan tüm kripto işlemlerinin %9’unu oluşturduğunu ortaya koydu. Hintli yatırımcılar, yalnızca 2022’de yaklaşık 120 milyon dolar değerinde SHIB ticareti yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Hindistan’ın en büyük kripto ticaret platformu olan WazirX’in işlemlerinin %10’dan fazlasını Shiba Inu’den oluşuyor. Kripto borsası, günlük 15 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Zebpay borsası tüm işlemlerinin %9’unu SHIB oluşturuyor.

Shiba Inu, ülkedeki herhangi bir kripto borsasında en çok işlem gören kripto olmaya devam ediyor. Ayrıca WazirX, Mayıs 2021’de SHIB’yi listelediğinde, dakikalar içinde milyonlarca işlem başlatıldığından platform çöktü.

Meme coin Shiba Inu

Hintli Yatırımcılar Neden Shiba Inu (SHIB) Alıyor?

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Hindistan Covid-19 pandemisinin ikinci dalgasıyla savaşırken Mayıs 2021’de 1.2 milyar dolar değerinde kripto bağışladı. Buterin, Ethereum ve Bitcoin ile birlikte Hindistan’a 50 trilyon SHIB token’ı bağışladı ve haberler ülkede manşetlere taşındı.

Aynı hafta, WazirX, SHIB’yi platformunda listeledi ve milyonlarca yatırımcı için SHIB ticaretine olanak tanıdı. Buna karşın meme coin en düşük değerli kriptolar arasında yer alıyor ve yatırımcılar onu biriktirirken sıkıntı yaşamıyor. Shiba Inu’yu satın almanın daha iyi olduğuna inanıyorlar çünkü büyük bir kazanç potansiyeline sahip. Bu nedenle, Hintliler SHIB token’larını diğer tüm ülkelerden daha fazla satın alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?