Hindistan’dan Yeni Bir Kripto Yasağı Gelebilir

İddiaya göre, Hindistan hükümeti kripto para birimlerinde ticareti yasaklamak için yeni bir yasa çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg Salı günü paylaştığı habere göre, Hindistan’ın sendika kabinesi veya bakanlar kurulu, kripto tasarısını Parlamentoya göndermeden önce “kısa bir süre” tartıştı.

Hindistan milletvekilleri, koronavirüs pandemisinin başlamasından bu yana, 5 aylık aranın ardından ilk kez toplandı. Bugün yayılan iddia, Hindistan maliye bakanlığının kripto yasağı konusunda bakanlıklar arası istişarelerde bulunmaya çalıştığı söylenen Haziran’dan gelen haberlerle uyumlu görünüyor. Bunun yanında uzmanlara göre yasak ile ilgili tartışmalar olursa süreç uzayabilir.

Geçmiş dönemde bir kripto yasağı mevcuttu. Fakat Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından koyulan dijital varlıklara yönelik yasağı kaldırmıştı. Sonrasında ülkedeki kripto ticaretinin artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Eğer iddia doğruysa ve bir yasak daha uygulamaya geçerse, ülkedeki dijital varlık şirketlerinin ve yatırımcıların büyük zarar göreceği düşünülüyor.

Tüm bunların yanında küresel anlamda bir dijitalleşme mevcutken, bazı ülkelerin hala dijital paralarla savaşıyor olması oldukça ilginç. Şu an dünya çapında dijital bir yarışın başladığını söyleyebiliriz. Bu yarışta kimlerin kazanıp kimlerin kaybedeceği ise merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.