Hindistan’dan Yeni Bir Kripto Yasağı Gelebilir

0
170

İddiaya göre, Hindistan hükümeti kripto para birimlerinde ticareti yasaklamak için yeni bir yasa çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg Salı günü paylaştığı habere göre, Hindistan’ın sendika kabinesi veya bakanlar kurulu, kripto tasarısını Parlamentoya göndermeden önce “kısa bir süre” tartıştı.

Hindistan milletvekilleri, koronavirüs pandemisinin başlamasından bu yana, 5 aylık aranın ardından ilk kez toplandı. Bugün yayılan iddia, Hindistan maliye bakanlığının kripto yasağı konusunda bakanlıklar arası istişarelerde bulunmaya çalıştığı söylenen Haziran’dan gelen haberlerle uyumlu görünüyor. Bunun yanında uzmanlara göre yasak ile ilgili tartışmalar olursa süreç uzayabilir.

Geçmiş dönemde bir kripto yasağı mevcuttu. Fakat Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından koyulan dijital varlıklara yönelik yasağı kaldırmıştı. Sonrasında ülkedeki kripto ticaretinin artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Eğer iddia doğruysa ve bir yasak daha uygulamaya geçerse, ülkedeki dijital varlık şirketlerinin ve yatırımcıların büyük zarar göreceği düşünülüyor.

Tüm bunların yanında küresel anlamda bir dijitalleşme mevcutken, bazı ülkelerin hala dijital paralarla savaşıyor olması oldukça ilginç. Şu an dünya çapında dijital bir yarışın başladığını söyleyebiliriz. Bu yarışta kimlerin kazanıp kimlerin kaybedeceği ise merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın