Ocak 10, 2020

Hindistan’dan, Vergi Değerlendirmelerine Blockchain Çözümü

Thane Municipal Corporation (Thane Belediyesi), vatandaşlarla etkileşim kurmak için dijital bir sistem oluşturma çabalarının bir parçası olarak, Haydarabad merkezli Veridoc Global India ile ortaklaşa emlak vergisi tahsisi için pilot blockchain tabanlı bir çözüm üzerinde çalışıyor. Hindistan’da bulunan Thane şehri yaklaşık olarak 2,5 milyon nüfusa sahip.

Blockchain teknolojisinin emlak vergisi belgelerine entegre edilmesiyle daha hızlı onaylara yardımcı olması ve veri kullanılabilirliği için tek bir nokta sağlaması bekleniyor. Tek tarama çözümünün süreci hızlandırması ve daha basit hale getirmesi ve çeşitli paydaşların orijinal belgeyi son güncellemelerle birlikte doğrulamasını sağlaması da hedeflenenler arasında. Bu, banka yöneticilerine, mülk alıcılarına, kiracılara ve diğerlerine fayda sağlayacak bir girişim. Geleneksel olarak, bu işlemler birkaç gün sürüyordu, bir ofise ziyaret veya bir işleme devam etmeden önce belgenin doğrulanmasını beklemek gerekiyordu.

Blockchain girişimi, Konut ve Kent İşleri Bakanlığı’nın ‘Yeni Hindistan’ın İnovasyonunun Büyümesini Hızlandırma’, Startup India ve InvestIndia’nın amiral programlarıyla gerçekleştiriliyor.

Blockchain teknolojisinden farklı alanlarda çözüm olarak yararlanmasıyla etkinlik alanı daha da genişliyor. Geleceğin teknolojisinin bu şekilde geliştirilmesi sektör adına oldukça sevindirici.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?