Hindistan’dan, Vergi Değerlendirmelerine Blockchain Çözümü

0
433

Thane Municipal Corporation (Thane Belediyesi), vatandaşlarla etkileşim kurmak için dijital bir sistem oluşturma çabalarının bir parçası olarak, Haydarabad merkezli Veridoc Global India ile ortaklaşa emlak vergisi tahsisi için pilot blockchain tabanlı bir çözüm üzerinde çalışıyor. Hindistan’da bulunan Thane şehri yaklaşık olarak 2,5 milyon nüfusa sahip.

Blockchain teknolojisinin emlak vergisi belgelerine entegre edilmesiyle daha hızlı onaylara yardımcı olması ve veri kullanılabilirliği için tek bir nokta sağlaması bekleniyor. Tek tarama çözümünün süreci hızlandırması ve daha basit hale getirmesi ve çeşitli paydaşların orijinal belgeyi son güncellemelerle birlikte doğrulamasını sağlaması da hedeflenenler arasında. Bu, banka yöneticilerine, mülk alıcılarına, kiracılara ve diğerlerine fayda sağlayacak bir girişim. Geleneksel olarak, bu işlemler birkaç gün sürüyordu, bir ofise ziyaret veya bir işleme devam etmeden önce belgenin doğrulanmasını beklemek gerekiyordu.

Blockchain girişimi, Konut ve Kent İşleri Bakanlığı’nın ‘Yeni Hindistan’ın İnovasyonunun Büyümesini Hızlandırma’, Startup India ve InvestIndia’nın amiral programlarıyla gerçekleştiriliyor.

Blockchain teknolojisinden farklı alanlarda çözüm olarak yararlanmasıyla etkinlik alanı daha da genişliyor. Geleceğin teknolojisinin bu şekilde geliştirilmesi sektör adına oldukça sevindirici.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın