Hindistan’da Belirsizlik Devam Ediyor: Kripto Para Yasağı Yeniden Gündemde!

Hindistan hükümetinin kripto para birimini yasaklama planını yeniden gözden geçirdiği ve maliye bakanlığının ilgili bakanlıklar arası istişareleri başlattığı haberleri gündeme geldi.

Hindistan’da kripto para birimini yasaklama planının tekrar masaya yatırıldığı bildiriliyor. The Economic Times (ET) Cuma günü yaptığı açıklamada, Maliye Bakanlığının, Merkez Bankası’nın getirdiği yasağa benzer bir yasağı yeniden yürürlüğe sokmak istediğini bildirdi. Bilmeyenler için Hindistan Merkez Bankası yaklaşık birkaç yıl önce ülkedeki bankaların kripto para borsalarıyla birlikte çalışmalarını yasaklamaştı. Bu gelişmenin ardından Hindistan Yüksek Mahkemesi ise geçen aylarda Merkez Bankası’nın kararının geçersiz olduğunu söyledi. Fakat görünüşe göre Hindistan Maliye Bakanlığı söz konusu yasağı tekrar yürürlüğe sokmak için harekete geçmiş durumda. Edinilen bilgilere göre gerekli istişareden sonra, belge kabineye ve daha sonra Parlamento’ya gönderilecek.

Bu haberin doğruluğu kesin değil ya da doğruysa da yasağın içeriği henüz bilinmiyor. Hindistan kripto para birimi topluluğu da bu sebeple ikiye bölünmüş durumda. #Indiawantscrypto isimli bir sosyal medya kampanyası da başlatıldı.

Eğer ülke de gerçekten dijital varlıklarla başa çıkmak için etkili bir yasak uygulanırsa, yerel yatırımcılar ve işletmeler büyük ölçüde zarar görecektir. Hint kripto para ekosistemi bir darbe daha alacak mı merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.