Hindistan Merkezli Tech Mahindra, Endüstri-Eğitim Modeli Başlattı

0
268

Hindistan’da otomobil üretimi yapan saygın şirket Mahindra Group’un bilgi teknoloji kolu Tech Mahindra, Hindistan’ın blockchain yeteneklerinin arttırılması için yerel bir firma olan Ideallabs ile anlaşma imzaladı. Blockchain alanında uzmanlaşmış kişiler ile çevrimiçi görüşmeler yaparak teknoloji uzmanlarının ve öğrencilerinin yeteneklerini arttırmayı hedefliyorlar ve çalışma sonucu profesyonel bir sertifikaya sahip olacaklar.

Haziran ayı başında imzalanan anlaşmanın, iş fırsatı arayan adaylar için büyük bir yardımı olacak. Eğitimin dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) teorik ve uygulamalı çalışmalarının yanı sıra gerçek hayatta kullanım uygulamasını da içerdiği çok yönlü bir çalışma olması hedefleniyor.

Tech Mahindra siber güvenlik ve blockchain uygulama biriminden sorumlu Rajesh Dhuddu yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

“Endüstri-akademi modelinin uygulanmasının en yeni blockchain teknolojisi çözümleri ve geliştirmelerinde küresel bir ölçüt olacağına inanıyoruz”

 

Kursun yeni başlayanlardan uzmanlarına kadar herkes için endüstriyel etkileşim, inovasyon programları gibi birçok alan için de eğitim vereceği bildirildi. Tech Mahindra uzun süredir blockchain geliştirmelerinde ciddi adımlar atıyor ve yeni çözümler sunuyor. Örneğin Hindistan’da bir eyalet olan Telangana ile T-Blok adında bir blockchain hızlandırıcı çalışması yapmışlardı. Bununla beraber 2018 yılında firma, İsveç merkezli ChromaWay şirketi ile Hindistan pazarınında blockchain çözümleri bulmak için anlaşma imzalamıştı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın