Hindistan Merkezli Tech Mahindra, Endüstri-Eğitim Modeli Başlattı

Hindistan’da otomobil üretimi yapan saygın şirket Mahindra Group’un bilgi teknoloji kolu Tech Mahindra, Hindistan’ın blockchain yeteneklerinin arttırılması için yerel bir firma olan Ideallabs ile anlaşma imzaladı. Blockchain alanında uzmanlaşmış kişiler ile çevrimiçi görüşmeler yaparak teknoloji uzmanlarının ve öğrencilerinin yeteneklerini arttırmayı hedefliyorlar ve çalışma sonucu profesyonel bir sertifikaya sahip olacaklar.

Haziran ayı başında imzalanan anlaşmanın, iş fırsatı arayan adaylar için büyük bir yardımı olacak. Eğitimin dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) teorik ve uygulamalı çalışmalarının yanı sıra gerçek hayatta kullanım uygulamasını da içerdiği çok yönlü bir çalışma olması hedefleniyor.

Tech Mahindra siber güvenlik ve blockchain uygulama biriminden sorumlu Rajesh Dhuddu yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

“Endüstri-akademi modelinin uygulanmasının en yeni blockchain teknolojisi çözümleri ve geliştirmelerinde küresel bir ölçüt olacağına inanıyoruz”

 

Kursun yeni başlayanlardan uzmanlarına kadar herkes için endüstriyel etkileşim, inovasyon programları gibi birçok alan için de eğitim vereceği bildirildi. Tech Mahindra uzun süredir blockchain geliştirmelerinde ciddi adımlar atıyor ve yeni çözümler sunuyor. Örneğin Hindistan’da bir eyalet olan Telangana ile T-Blok adında bir blockchain hızlandırıcı çalışması yapmışlardı. Bununla beraber 2018 yılında firma, İsveç merkezli ChromaWay şirketi ile Hindistan pazarınında blockchain çözümleri bulmak için anlaşma imzalamıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.