Hindistan Merkez Bankası’ndan, Kripto Para Yasağının Kaldırılmasına İtiraz!

Hindistan’ın kripto para birimi endüstrisi, merkezi bankasına karşı bir mahkeme savaşı kazanmış olsa da, savaş henüz bitmemiş gibi görünüyor.

[irp posts=”10807″ name=”Hindistan’da Kripto Para Yasağı Kalktı”]

6 Nisan 2018’den bu yana Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından alınan bir karar ile kripto para kullanımı yasaktı. Hindistan’da ki kripto endüstrisinin çabalarıyla yüksek mahkeme tarafından, Hindistan Merkez Bankası’nın yasak kararı geçersiz kılındı. Sitemizde konuyla ilgili detaylı bir haber paylaşmıştık. Fakat kripto topluluğunu sevindiren bu karar değişikliğe uğrayabilir.

Hindistan Merkez Bankası, Yüksek Mahkeme tarafından alınan bu kararın yeniden gözden geçirilmesini için harekete geçmeye hazırlanıyor. Bu itirazın sebebinin, kripto ticaretinin yeniden başlatılmasının bankacılık sistemi için risk oluşturabileceğine dair endişeler olduğu söyleniyor.

Çarşamba günü açıklanan karardan bu yana, bazı Hint kripto para borsaları, banka hesapları yoluyla eski mevduat ve para çekme işlemlerinin yapıldığını açıklamıştı. Fakat bu gelişme sektörün yeniden endişelenmesine sebep oldu.

Ülkedeki kripto sektörü yasağın kaldırılmasının ardından, yasal düzenlemelerin de geleceği konusunda umutlanmıştı. Eğer RBI, yüksek mahkemenin konuyla ilgili fikrini değiştirme de başarılı olursa, beklenen düzenlemelerin hayata geçmesi yıllarca sürebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.