“Hindistan Kripto Paraları Yeniden Yasaklamayacak, Söylentiler Abartılı”

Hintli şirketler, kripto para birimlerine başka bir yasak uygulanacağına inanmıyor ve benimsenmeyi artırmak için faaliyet bulunuyor.

Ülkenin kripto endüstrisinde çalışan şirketlerine göre Hindistan’da Bitcoin‘e yeni bir yasak getirilmesi pek mümkün değil. Yeni bir yasağa ilişkin söylentiler geçen hafta, kripto karşıtı yasa teklifi çalışmalarının olduğunu belirten isimsiz bir hükümet yetkilisine atıfta bulunan bir haberden sonra başladı.

Hindistan ve Kripto Yasağı

Hindistan Yüksek Mahkemesi, bankaların kripto para birimleri ile ilgilenen şirketlere hizmet vermesini engelleyen iki yıllık bir yasağı kaldırdıktan sonra, endüstri yeni müşteri akını için harekete geçti. 1.3 milyardan fazla kişiyle Hindistan’ın sektör için bir itici güç olduğu düşünülüyor.

Ancak, gelişen sektör, geçen hafta başka bir potansiyel yasak hakkındaki söylentilerin yayılmaya başlamasıyla karıştı. Bu söylentileri başlatan, Economic Times’ın bir raporu oldu.

Haberler için henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, kripto sektöründe çalışan şirketler bu söylentilerin “aşırı şişirildiğine” ve “gerçekleşme ihtimalinin çok düşük” olduğuna inanıyor. WazirX’in kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty, bunun söylentilerden ve varsayımlardan başka bir şey olmadığını söyledi. Shetty, hükümet içindeki kendi kaynaklarının düzenlemeler hakkında “çok olumlu” olduğunu ve yasaklardan bahsetmediğini söyledi.

Hindistan merkezli en büyük borsalardan biri olan CoinDCX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sumit Gupta, eski olayları yeniden gözden geçirmenin kripto para birimlerinin kullanımını düzenleme sürecinin bir parçası olduğunu söyledi.

Bunun yanında CoinDCX, DCX Learn adlı eğitime yönelik yeni bir çevrimiçi platform başlattı. Paylaşılan bir basın açıklamasında şirket, DCX Learn’ün Hindistan’daki 50 milyon kişiye kripto para birimlerini sunma planının bir parçası olduğunu söyledi. Platform, kapsamlı çevrimiçi kurslar ve etkileşimli derslerin yanı sıra kılavuzlar ve makaleler şeklinde öğrenme materyalleri sağlayacak.

Yeni başlatılan eğitim platformu, endüstrinin geniş Hint pazarına girme konusundaki iddialı planlarını çok net bir şekilde ortaya koyuyor. DCX Learn şüphesiz piyasadaki bir boşluğu dolduruyor. Yasak iddiaları gündemdeyken, kripto şirketlerinin benimsenmeyi artırmak için faaliyette bulunması dikkat çekti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.