Hindistan Hükümeti Bitcoin Vergisi İçin Harekete Geçti, %18 Hizmet Vergisi Uygulanacak!

Merkezi Ekonomik İstihbarat Bürosu (CEIB), Bitcoin için yeni bir vergi önerdi. Yeni yasaya göre Bitcoin, maddi olmayan bir varlık olarak sayılacak.

Yasada, Bitcoin ile ilgili tüm işlemlerde Mal ve Hizmet Vergisi uygunalabileceği belirtildi. Merkezi hükümet görünüşe göre, yılda 7.200 Rs üretecek olan Bitcoin işlemlerine %18 GST vergisi koyma potansiyelini değerlendiriyor.

Bu öneri, Mayıs 2018’de olduğu gibi yeni değil, hükümet zaten kripto para birimi işlemlerinde potansiyel bir vergiden bahsediyordu.

Blockchain avukatı Varun Sethi Salı günü şöyle konuştu:

“Tüm ticaretler ideal olarak %18 gst çekiciliğine sahip olmamalı, %18’in ideal olarak hizmet bazlı gelir için olması gerekiyor. bu, bitcoin’in hizmetler için takas olarak alınabileceği anlamına mı geliyor? günlük tüccarlar için ideal olarak emtia ticareti olarak görülmeli ve sermaye kazançları çekilmelidir.”

Kaynak: fxstreet

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.