Şubat 11, 2020

Hindistan Emniyet Güçlerinden, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı!

Kripto para konusun piyasaya sürüldüğünden bu yana pekçok şey değişti; kripto paraların fiyatları, piyasa hacimleri ya da popülerliği. Değişmeyen durumlardan biri ise kripto para düzenlemeleri. Bu konu da hala çok sayıda ülkede belirsizlik devam ediyor. Bu ülkelerden biri de Hindistan. Merkez Bankası (RBI), dijital varlıkların ülkede yasa dışı olmadığını açıklamış olsa da, Tamil Nadu Emniyet Müdürlüğü, halkın kripto para birimlerinden uzak durması gerektiğine dair yeni bir uyarı yayınladı.

Yerel haber medyası Hindu, kripto para birimi yatırımcılardan birkaç şikayet alındığı bilgisini paylaştı. Kayıtlı davaların failleri tutuklanırken, yetkililer halka Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğerleri de dahil olmak üzere kripto paralarla ilgilenmekten kaçınmasını tavsiye etti. Bunun yanında yetkililer tarafından, “Merkez bankasının bu tür kripto paralarla başa çıkmak için herhangi bir şirkete lisans veya yetki vermediği göz önüne alındığında, dijital paralarla ticaret yapanlar bunu kendi riskleriyle yapıyorlar.” açıklaması yapıldı. Polis ayrıca, ülkedeki paranın tanımına göre kripto para biriminin bir para birimi olmadığını da belirtti.

Kripto para piyasası, altın ya da geleneksel para birimlerinin içeren düzenlemelere tabi değildir ve bu da diğer yatırım araçlarının aksine, kripto yatırımcılarını yüksek risklere maruz bırakmaktadır. Bu nedenle, yatırımcıların kripto para birimleri yatırımlarını kaybettiği takdirde şikayetlerini giderebilecek resmi bir organı yoktur. Bu sebeple ülkelerin düzenlemeler konusunda biran önce haraket geçmesi sektör adına önemli bir adım olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?