Hindistan Emniyet Güçlerinden, Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı!

0
296

Kripto para konusun piyasaya sürüldüğünden bu yana pekçok şey değişti; kripto paraların fiyatları, piyasa hacimleri ya da popülerliği. Değişmeyen durumlardan biri ise kripto para düzenlemeleri. Bu konu da hala çok sayıda ülkede belirsizlik devam ediyor. Bu ülkelerden biri de Hindistan. Merkez Bankası (RBI), dijital varlıkların ülkede yasa dışı olmadığını açıklamış olsa da, Tamil Nadu Emniyet Müdürlüğü, halkın kripto para birimlerinden uzak durması gerektiğine dair yeni bir uyarı yayınladı.

Yerel haber medyası Hindu, kripto para birimi yatırımcılardan birkaç şikayet alındığı bilgisini paylaştı. Kayıtlı davaların failleri tutuklanırken, yetkililer halka Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğerleri de dahil olmak üzere kripto paralarla ilgilenmekten kaçınmasını tavsiye etti. Bunun yanında yetkililer tarafından, “Merkez bankasının bu tür kripto paralarla başa çıkmak için herhangi bir şirkete lisans veya yetki vermediği göz önüne alındığında, dijital paralarla ticaret yapanlar bunu kendi riskleriyle yapıyorlar.” açıklaması yapıldı. Polis ayrıca, ülkedeki paranın tanımına göre kripto para biriminin bir para birimi olmadığını da belirtti.

Kripto para piyasası, altın ya da geleneksel para birimlerinin içeren düzenlemelere tabi değildir ve bu da diğer yatırım araçlarının aksine, kripto yatırımcılarını yüksek risklere maruz bırakmaktadır. Bu nedenle, yatırımcıların kripto para birimleri yatırımlarını kaybettiği takdirde şikayetlerini giderebilecek resmi bir organı yoktur. Bu sebeple ülkelerin düzenlemeler konusunda biran önce haraket geçmesi sektör adına önemli bir adım olacaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın