Kasım 29, 2019

Hindistan Blockchain Projelerini Genişletiyor!

Hindistan hükumeti, dünyanın önde gelen nüfuslarından ve ekonomilerinde biri. Şüphesiz ekonomik ve teknolojik konulara karşı aldığı tavır da, piyasaları ve sektörleri küresel çapta etkiliyor. Hindistan hükumeti bildiğiniz üzere kripto paralara karşı oldukça sert bir tutum takınıyor. Meclisten geçen son yasaya göre kripto para kullanan kişiler 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılıyor.

Ülkenin merkez bankası ise ülke içindeki bankalara kripto para konusunda bir yasak getirdi. Hindistan hükumeti kripto paralar konusunda sert tavrını korurken, blockchain teknolojisine karşı ilgisini arttırmış durumda.

Hindistan hükumetinin Bilgi Teknolojileri Bakanı Sanjay Dhotre, blockchain teknolojisinin avantajlarını ve potansiyelini göz önünde bulundurarak, ulusal çapta bir blockchain stratejisi hazırladıklarını duyurdu.

Bakanın yaptığı açıklamalara göre, hükümletin diğer kurumları ile ortak çalışarak, detaylı ve ulusal bir blockchain teknolojisi projesini hayata geçirecekler. Dhotre’ye göre Bakanlık, akademik sertifikalar, satış işlemleri ve diğer belgelerin doğrulanması için dağıtık bir blockchain teknolojisi üzerinde çalışıyorlar.

Hindistan hükumeti, mülk kaydına yönelik bir blockchain teknolojisini bazı pilot bölgelerde uygulamış ve başarı elde etmişti. Hükümletin şimdi odaklanacağı konular arasında bulut sisteminin güvenliği ve KYC sisteminin güvenliği de var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.