Şubat 16, 2023

Ünlü Girişimciden Heyecanlandıran Bitcoin Tahmini!

Kripto savunucusu ve yatırımcı Mike Novogratz bir başka cesur Bitcoin fiyat tahmini yaptı.

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su, Bitcoin fiyatının Mart ayı sonuna kadar 30.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtti.

Novogratz, 15 Şubat’ta Bank of America konferansında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Fiyat hareketine baktığımda, müşterilerin heyecanına, oluşan FOMO’ya baktığımda, çeyrek sonuna kadar 30.000 dolarda olmamız beni şaşırtmayacaktır. Ve sadece altı hafta önce bunun doğru olması için iki ayakkabımı da verirdim.

Bitcoin, son 24 saat içinde %12’lik büyük bir artışla bir aydan uzun bir sürenin en büyük günlük kazancını gördü.

Bitcoin Beş Yıl İçinde 500.000 Dolara Ulaşacak

Novogratz’ın fiyat tahminine ulaşmak için BTC’nin mevcut seviyelerden yalnızca %21,5 daha yükselmesi gerekiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere risk sermayedarı daha önce de Bitcoin konusunda yükselişe geçmiş ve 2024 yılında fiyatların bir BTC için 500.000 dolara ulaşacağına dair tahminde bulunmuştu. Varlığın hala bu seviyeye ulaştığını görüyor ancak önümüzdeki beş yıl içinde olması oldukça zor.

Ünlü girişimciden heyecanlandıran Bitcoin fiyat tahmini

Uzatılmış tahmin için Federal Rezerv’in faiz artırımlarını suçladı.

“Bu yıl patlayıcı, eski yüksek seviyelere geri dönebileceğimiz konusunda beni şüpheye düşüren şey Başkan Powell. Gerçekten yapacağını söylediği şeyi yapıyor ve Fed’in yakın zamanda döndüğünü ve kestiğini görmüyorum.”

Daha yüksek faiz oranları nakdi pasif gelir için daha cazip bir yatırım haline getiriyor. Buna ek olarak, durgunluk tehdidi hala devam ediyor, bu da kripto gibi yüksek riskli varlıklara harcanacak daha az harcanabilir gelir anlamına geliyor.

Bitcoin’e yönelik son büyük hamle, ABD’den gelen düzenleme tartışmalarının ortasında piyasa duyarlılığını artırdı. Korku ve açgözlülük endeksi şu anda 62 olarak kaydediliyor ki bu da açgözlülük bölgesinde yer alıyor.

Kaynak : CryptoPotato
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?