Heyecanladıran Tahmin: Analiste Göre Bitcoin Tarih Yazmaya Hazırlanıyor

Bitcoin, son zamanlarda birçok kişinin ilgi odağı haline geldi ve kripto para birimi dünyasında tartışmasız lider konumundadır. Popüler kripto analisti Rekt Capital, son tahmininde Bitcoin’in önümüzdeki dönemde büyük bir çıkış yapacağını belirtti. Rekt Capital’e göre, Bitcoin tarihe geçecek bir çıkışla, uzun bir düşüş trendinin ardından yukarı yönlü bir hamle yapacak. Analist, BTC’nin teknik analizine dayanarak bu tahminini yaptı ve bu tahmin, birçok yatırımcı ve kripto para meraklısı için ilginç bir gündem maddesi haline geldi. İşte detaylar.

Popüler kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC) hakkında iddialı bir öngörüde bulundu. Rekt, BTC’nin önemli bir çıkışa hazırlandığını belirtirken, bu durumun tarihi bir olay olarak kaydedilebileceğini ifade etti.

Analiste göre, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana aşağı yönlü bir trend içindeydi. Fakat Nisan ayına bu önemli makro düşüş direncinin üzerinde girdi.

“Yarın, BTC aylık mumu, yeni bir boğa piyasasını doğrulamak için makro düşüş trendinin üzerinde kapanış yapmış olacak. BTC tarih yazmanın zirvesinde.” 

Rekt ayrıca, BTC’nin önümüzdeki yılın Nisan ayında yapılması planlanan Bitcoin halving etkinliğinden tam olarak 396 gün önce kırılma yaşadığına da dikkat çekiyor. Madencilere verilen Bitcoin miktarının yarıya indiği Bitcoin halving etkinliği, dört yılda bir gerçekleşir. Analist 2019’da da Bitcoin’in 2020 halving etkinliğinden tam 396 gün önce kırılma yaşadığını da ekliyor.

“BTC, yaklaşan halving etkinliğinden yaklaşık bir yıl önce Makro Düşüş Trendini kırma eğiliminde. 

Bu sefer farklı değil” 

Popüler analist, Bitcoin’i destekleyen bir başka faktörün de yutan mum formasyonu olduğunu söylüyor. Yutan boğa mumu, yeşil bir mumun hem açılış hem de kapanış fiyatlarında bir önceki kırmızı mumu örtmesidir. Yani bir sonraki mum, bir önceki mumun tüm gövdesini yutmuştur. Yani alıcılar öyle istekli ki, aradaki boşluğu kapatmışlardır. Rekt, bu durumun geçmişte birçok çeyrekte yukarı yönlü hareketlerin habercisi olduğunu vurguluyor.

“BTC, 2020’nin başından bu yana ilk kez  bir yükseliş sinyali olan yutan mum formasyonunu doğrulamanın eşiğinde. Tarihsel olarak, üç ayda bir yükselen yutan mumlar, birçok çeyrekte yukarı yönlü hareketlerden önce geldi.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.