Heyecanla Beklenen Ethereum 2.0 Genesis Blok’u Başlatıldı!


Uzun zamandır Ethereum geliştiricileri tarafından üzerinde çalışılan ETH 2.0 Genesis Blok’u başlatıldı. Herkesin bildiği gibi Ethereum 2.0 iki ya da üç ayaktan meydana gelecek. İlk ayağının ise bugün TSİ aracılığı ile 15.00’da başlangıcı verildi.

Ethereum uzun zamandır Proof of Work algoritması ile çalışmaktaydı. Fakat bugün Proof of Stake için ilk girişim yapıldı. Eğer Ethereum ağı olumlu bir sonuç verirse gelecek yıl veya yıllarda stake ile işleme başlayacak.

Ethereum 2.0 adına şu anda neredeyse 21.000 aktif validatör görev alıyor. Stake işlemi yapıldıktan sonra ETH niceliği ise 674.016 olmaktadır. Epoch olarak isimlendirilen dereceler ise başarılı bir şekilde adım adım gerçekleşiyor. Yazının yazıldığı süreçte ETH 2.0 Genesis blokta Epoch 5. seviyesinde olmaktaydı.

Not: Stake işlemi, herhangi bir Blockchain ağının operasyonlarına yardım etmek amacıyla fonları herhangi bir kripto para cüzdanın da tutma süreci olmaktadır. En ana tanımı ise; ödül kazanmak için kripto paraları kilitlemektir.

Ethereum 2.0 Karşısında Tepkiler Olumlu Oldu!

Heyecanla beklenen Ethereum 2.0 Genesis sonunda sevenleriyle buluştu. Ethereum topluluğu ise bu durumu büyük bir sevinç ile karşıladı. Ethereum’un asıl Twitter hesabında “Yeniden Genesis” duyurusu yapılarak 2.0’ın geldiği açıklandı. ETH 2.0 Genesis’in başlatılması Ethereum ve kripto para dünyası için oldukça kritik bir dönüm noktası olmaktadır.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Genesis blok’u için paylaşılan esprili bir mesajı vurguladı.

Son olarak ETH 2.0 için pek çok kripto para tasarısından ve dikkat çeken isimlerden kutlama mesajları iletildi.

Ethereum 2.0 Ayrıntıları Neler?

Ethereum 2.0, her yönüyle ağın fonksiyonelliği ve tecrübesinde ciddi iyileştirmeler yapacağına dair söz veren, Ethereum (ETH) ağı adına uzun süredir beklenen bir yükseltme olmaktadır. Diğer önemli yükseltmelerden bazıları ise; Proof of Stake (PoS), shard chain ve beacon chain ismindeki çekirdekte oluşan yeni bir blok zinciri geçişi gelişmesini kapsıyor. Bütün bunların ve diğer önemli gelişmelerin yanında dikkatli bir şekilde düşünülmüş bir yol haritasından ilerlenmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ece Önel hakkında :

Merhaba ben Ece Önel, Dokuz Eylül Üniversite'sinde okuyorum. Freelance olarak çalışıyorum ve aynı zamanda güncel haberleri takip ederek bu konular hakkında yazı yazmayı seviyorum. Yaklaşık iki senedir kendimi bu alanda geliştiriyorum. İyi okumalar. :)

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?