Herkesin Tanıdığı Bu Altcoinin Fiyatı Boğa Piyasasına Teslim Olmaya Hazır!

0

Kripto dünyasının eski üyelerinden birisi olan Litecoin (LTC) bir süredir yukarı yönlü hareketini tetikleyecek bir kuvvet aramaya devam ediyordu. Teknik verilere göre Litecoin ayıları kontrolü ele almak için “savaşıyor”.

Litecoin (LTC) 12 saatlik grafiğinde önemli bir “boğa bayrağı” göründü ancak bu sinyal henüz onaylanmadı. RSI, 50’in üzerindeyken düşüşünü durdurdu ve satın alma sinyallerini destekledi. LTC boğaları bugün sabah erken saatlerden itibaren kontrolü ele almaya çalışırken, Litecoin fiyatındaki düzeltmeler, altı ayın en yüksek seviyesi olan 298 dolardan düştükten sonra güç kaybetmiş gibi görünüyor.

LTC fiyatı dün (Cuma günü) ulaştığı 244 dolarlık “üç günün en düşük seviyesinden” sakin bir sıçrama yapmaya çalışıyor ve şu an 251 dolardan işlem görüyor.

Altı aylık zirveden sonra yaşanan gerilemeye rağmen, Litecoin’in altında yatan yükseliş eğilimi, umut verici temeller arasında değişmeden kalmaya devam ediyor.

FXStreet’in Kripto Editörü Ekta Mourya, “Kripto istihbarat platformu IntoTheBlock’tan alınan verilere dayanarak, Litecoin’i tutan cüzdan adreslerinin %88’i şu anda kârlı” olduğunu belirtti.

Ünlü bir Forex tüccarı ve analisti Peter Brandt, yükseliş potansiyeline güven ekleyerek, LTC fiyatının 2021’in en yüksek seviyesi 395 dolarda yeniden test etmesini beklediğini söyledi.

LTC Fiyatı, Potansiyel Bir Boğa Bayrağı Altında Yükseliş Bekliyor

Litecoin’deki konsolide durum, 6 Kasım’daki 191 dolarlık seviyeden, yarım yılın en yüksek seviyelerine yükseliş trendini takip eden bir “boğa bayrağı oluşumu” gösterdi.

LTC boğalarının, yükselişin devamını doğrulamak için düşen trend çizgisi direncinin üzerinde 264 dolardan sürekli bir kırılmaya ihtiyacı var. Ardından 300 dolara doğru yakın kalan “çok-aylı” en yüksek seviyelere doğru bir yükseliş başlayacak.

Yeniden canlanma sonrası satın alımlar artarken, LTC fiyatı 350 dolarlık psikolojik seviyeye meydan okuyabilir. Daha sonra 371 dolar olarak ölçülen model hedefi LTC yatırımcıları tarafından takip edilecek.

LTC boğaları gücünü korumaya devam ederse, 400 dolarlık bir yukarı yönlü toparlanma hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşağı yönlü momentumunu durdurdu ve şimdi orta çizginin üzerinde bir sıçrama yapmaya çalışıyor.

Eğer satış momentumu devam ederse, 242 dolardaki düşen trend çizgisi desteği riske girebilir. Bu seviyenin altında kapanan 12 saatlik bir mum çubuğu, boğa beklentilerini silerek, 21-Basit Hareketli Ortalama (SMA) 228 dolardan yukarı yönlü ek olumsuzluğu açacaktır.

Sonraki kritik seviye ise yukarı eğilimli 50-SMA olan 208 dolar olacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın