Herkes Gidiyor Mersine Bu Altcoin Gidiyor Gökyüzüne! İşte, O Altcoin

0
Herkes Gidiyor Mersine Bu Altcoin Gidiyor Gökyüzüne! İşte, O Altcoin

Son zamanlarda hem küreselde hem de kripto para piyasasında sert satışlar hakim. Geçtiğimiz gün lider kripto para Bitcoin 32.000 dolar seviyesine kadar düştü. Bununla beraber altcoinlerin çoğunda da sert düşüşler gözlemledik.

Özellikle, altcoinler için önemli bir gösterge olan Ether fiyatı Bitcoin’e göre negatif ayrışıyor. Hızla yeşil destek seviyesine doğru ilerleyen Ether fiyatı, altcoinler için negatif bir görüntü çiziyor. Ancak, piyasadaki negatif gidişata pek aldırmayan bir coin var.

ATOM piyasadaki sert düşüşlerden etkilendiyse de tekrardan hızlı bir toparlanma yaşadı. Altcoin grafiklerindeki genel umutsuzluk bu coinin grafiğinde pek görünmüyor.

Grafiğini incelediğimiz zaman yeşil ortalamanın (50 günlük ortalama) destek oluşturduğunu görebiliyoruz. Fiyat ortalamanın bulunduğu konumdan destek almış ve tekrar atağa kalmış. Yani, çoğu coinde gördüğümüz yükseliş trendindeki bozulma henüz bu coine uğramamış durumda. Yukarıda ise mavi seviye net bir direnç oluşturuyor. Mavi seviyenin üzerine bir hareketlenme olması ve üzerinde tutunabilmesi durumunda hareketlenme görülebilir.

Şuan fiyatı 45 Dolar zirvesine yakın seyrediyor. Yukarı yönlü bir hareketlenme gelme ve mavi seviyenin aşılma ihtimali mevcut. Bütün bir piyasanın yıkıldığı bir zamanda fiyatın zirveye yakın seyretmesi ve hızlı bir takım toparlanmalar ayrıştırıcı özellik kazandırıyor. Piyasanın geri kalanından bir ayrışma söz konusu.

Ancak, piyasanın ve hatta küresel piyasaların şuan ki gidişatı göz önüne alınırsa pozisyon açmakta dikkatli olmak önemli. Çünkü bu genel gidişatta bir coin düşerse niye düştü diye sormayız. Ancak, burada değindiğim mavi direnç seviyesine bir hareket gözlemlersek nasıl bir tepki aldığına göre bir pozisyon denemesi yapılabilir.

Ayrıca, grafikteki ikili tepe görüntüsü de dikkat çekici. Bu yapı genelde negatiftir. Eğer olur da mavi seviyenin üzerine bir hareketlenme gözlemlersek bu ikili tepe yapısı bozulmuş olur. Dolayısıyla pozitife döner. Takip edilesi bir coin. Telegram ve Twitter hesabımdan güncellemelere devam edeceğim.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın