Ocak 26, 2022

Herkes Gidiyor Mersine Bu Altcoin Gidiyor Gökyüzüne! İşte, O Altcoin

Son zamanlarda hem küreselde hem de kripto para piyasasında sert satışlar hakim. Geçtiğimiz gün lider kripto para Bitcoin 32.000 dolar seviyesine kadar düştü. Bununla beraber altcoinlerin çoğunda da sert düşüşler gözlemledik.

Özellikle, altcoinler için önemli bir gösterge olan Ether fiyatı Bitcoin’e göre negatif ayrışıyor. Hızla yeşil destek seviyesine doğru ilerleyen Ether fiyatı, altcoinler için negatif bir görüntü çiziyor. Ancak, piyasadaki negatif gidişata pek aldırmayan bir coin var.

ATOM piyasadaki sert düşüşlerden etkilendiyse de tekrardan hızlı bir toparlanma yaşadı. Altcoin grafiklerindeki genel umutsuzluk bu coinin grafiğinde pek görünmüyor.

Grafiğini incelediğimiz zaman yeşil ortalamanın (50 günlük ortalama) destek oluşturduğunu görebiliyoruz. Fiyat ortalamanın bulunduğu konumdan destek almış ve tekrar atağa kalmış. Yani, çoğu coinde gördüğümüz yükseliş trendindeki bozulma henüz bu coine uğramamış durumda. Yukarıda ise mavi seviye net bir direnç oluşturuyor. Mavi seviyenin üzerine bir hareketlenme olması ve üzerinde tutunabilmesi durumunda hareketlenme görülebilir.

Şuan fiyatı 45 Dolar zirvesine yakın seyrediyor. Yukarı yönlü bir hareketlenme gelme ve mavi seviyenin aşılma ihtimali mevcut. Bütün bir piyasanın yıkıldığı bir zamanda fiyatın zirveye yakın seyretmesi ve hızlı bir takım toparlanmalar ayrıştırıcı özellik kazandırıyor. Piyasanın geri kalanından bir ayrışma söz konusu.

Ancak, piyasanın ve hatta küresel piyasaların şuan ki gidişatı göz önüne alınırsa pozisyon açmakta dikkatli olmak önemli. Çünkü bu genel gidişatta bir coin düşerse niye düştü diye sormayız. Ancak, burada değindiğim mavi direnç seviyesine bir hareket gözlemlersek nasıl bir tepki aldığına göre bir pozisyon denemesi yapılabilir.

Ayrıca, grafikteki ikili tepe görüntüsü de dikkat çekici. Bu yapı genelde negatiftir. Eğer olur da mavi seviyenin üzerine bir hareketlenme gözlemlersek bu ikili tepe yapısı bozulmuş olur. Dolayısıyla pozitife döner. Takip edilesi bir coin. Telegram ve Twitter hesabımdan güncellemelere devam edeceğim.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.