Şubat 21, 2023

Hedge Fonu Efsaneviden Kripto Para Eleştirisi: Anlamsız!


Son güncellenme : 21.02.2023 - 11:26

Hedge fonu dünyasının popüler ismi Ray Dalio, geçtiğimiz günlerde kripto para piyasası hakkındaki görüşlerini paylaştı. Dalio, Bitcoin gibi dijital para birimlerinin herhangi bir şeyi ‘kopyalamadığı’ için yatırım yapmak için pek de iyi olmadıklarını iddia etti.

William Green’in “We Study Billionaires” podcast’ine katılan hedge fon efsanesi Ray Dalio, kripto para birimleri, özellikle de Bitcoin hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Başarılarıyla tanınan yatırımcı, blok zinciri teknolojisi ile kripto para birimleri arasında bir ayrım olduğuna inandığının altını çizdi. Milyardere göre, blockchain mükemmel bir teknoloji olsa da, kripto paralar yatırımcılar için iyi bir seçenek değil.

Dalio, dijital para birimlerinin hiçbir şeyi kopyalamadığını ve bu nedenle de etkisiz bir servet deposu olduğunu görüşünde.

Dalio, Bitcoin‘in toplam değerinin Microsoft’un hisse senedinin bir kısmı olduğuna dikkat çekti. Sonuç olarak Dalio’ya göre bu, insanların gerçek gerçekliğiyle orantısız bir durum.

Dalio, zaman içinde enflasyon ve satın alma gücü eşdeğeri sağlayanlar gibi daha iyi kripto para birimleri olacağına inanıyor. Çoğu para biriminin enflasyona göre düşük getiri sağlayan borçlanma araçları olduğunu, ancak iyi bir dijital para biriminin henüz yaratılmadığı görüşünde.

Kripto Para ve Blok Zinciri Arasındaki Ayrıma Dikkat!

Ray Dalio, kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojiyi kabul etmekle birlikte, onları çevreleyen “hype’ın” gerçek değerleriyle orantısız olduğunu belirtti. Deneyimli bir yatırımcı olarak, etkili servet depoları aramanın ve dijital para birimlerine yatırım yaparken temkinli olmanın önemini vurguluyor.

Hedge fon yöneticisi mevcut ekonomik ortam hakkında da görüşlerini belirterek borç ve para yaratmanın giderek daha sorunlu hale geldiğini belirtti.

İnsanların alternatif servet depoları araması gerekeceğini ve para ve kredi de dahil olmak üzere ekonominin beş temel gücünü anlamanın yatırımcıların zor durumları aşmasına yardımcı olabileceğine inandığını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?