Haziran 6, 2024

Robert Kiyosaki: Hazır Olun, Bitcoin Bu Tarihe Kadar 350.000 Dolara Ulaşacak


Popüler yatırımcı ve yazar Robert Kiyosaki, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyadaki mali kriz konusunda uyarılarını sürdürüyor. Kiyosaki, bu ekonomik çöküşe karşı kendini korumaya yardımcı olacak en sevdiği varlıklardan biri olan Bitcoin’in (BTC) 2024 yılının Ağustos ayı sonuna kadar 350.000 dolar fiyatına ulaşabileceğini öngördü.

En çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı, 6 Haziran’da X’te yaptığı paylaşımda, bu tahminin yalnızca bir öngörü olduğunu kabul etmekle birlikte, Bitcoin’in 25 Ağustos’a kadar 350.000 dolara ulaşacağına olan güvenini dile getirdi.

Ayrıca Kiyosaki, Bitcoin‘in yanı sıra Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) almaya devam ettiğini belirtti. Bunun sebebi olarak “liderlerimizin, Başkan Biden’ın, Hazine Bakanı Yellen’in ve Fed Başkanı Powell’ın beceriksizliği” nedeniyle bu kripto paraların fiyatlarının yükselmeye devam edeceğinden oldukça emin olduğunu ifade etti.

Nitekim ABD Başkanı Joe Biden, Hazine Bakanı Janet Yellen ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’dan “gerçek hayattaki üç yardakçı” olarak bahseden finans eğitmeni, takipçilerine kendilerini onlardan korumak için daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Solana ve Ethereum almalarını tavsiye etti.

 

Robert Kiyosaki’den Tavsiyeler

Hatırlatmak gerekirse, Robert Kiyosaki uzun süredir enflasyon, artan borç ve potansiyel piyasa istikrarsızlığına karşı uyarılarda bulunuyor. Kiyosaki, hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel finansal ürünlerin balon olduğunu ve bu durumun kişinin servetini korumak için yetersiz kaldığını belirtiyor. Bu nedenle, uzun vadeli güvenli liman olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi varlıkların stoklanmasını tavsiye ediyor.

Bitcoin’in geleceği açısından, Kiyosaki, ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood’un cesur öngörüsünü destekliyor. Wood, Bitcoin’in bir gün coin başına 2,3 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir fiyata ulaşabileceğini öne sürmüştü.

Şu anda, merkezi olmayan finans (DeFi) varlıklarının amiral gemisi olan Bitcoin, son birkaç haftanın çoğunu 70.000 dolar seviyesinin altında geçirdikten sonra, 2024’ün başından bu yana yaklaşık %70’lik bir ilerleme kaydetmiş durumda. Bitcoin’in bu yükseliş yılı, Kiyosaki ve Wood gibi yatırımcıların öngörülerini doğrulayan bir performans sergiliyor ve 70.000 dolarlık kritik psikolojik seviyenin üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?