Hawaii’nin Kripto Para Geleceği Umut Verici

50. ABD eyaleti Hawaii’deki kripto para birimlerinin geleceği, son zamanlarda ortaya çıkan bir gelişmeden sonra parlak görünüyor. Salı günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre Hawaii, kripto para birimi şirketlerini kazanmayı amaçlayan yeni bir dijital para birimi sanal alan girişimi başlattı. Devlet ayrıca ABD’de kripto para benimsemenin lideri olmayı umuyor.

17 Mart’ta Hawaii Valisi David Ige, “Dijital Para İnovasyon Laboratuvarı” olarak adlandırılan bir sanal alan girişimi sonrasında devletin yakında kripto ticaretine açık olacağını açıkladı. Girişim, Ticaret ve Tüketici İşleri Bakanlığı, Finansal Kurumlar Bölümü (DFI) ve Hawaii Teknoloji Geliştirme Şirketi (HTDC) arasındaki işbirliğidir.

Pilot programın yaklaşık iki yıl sürmesi bekleniyor. Bu süre zarfında edinilen derin bilgi, eyalette gelecekteki kripto dostu düzenlemelerin temelini oluşturacaktır.

Ayrıca, 2 yıllık süre boyunca, kripto para birimi işletmelerinin devlet para vericisi lisansına başvurmak zorunda kalmadan normal işlemlerine devam etmelerine izin verilecektir.

Bu girişim için seçilen kripto şirketlerinin Hawaii’deki tüketicilerin haklarını koruduklarından, yeterli sermaye ve uzmanlığa sahip olduklarından emin olmak için titiz bir incelemeden geçeceklerine dikkat edilmelidir.

Programla ilgilenen kripto şirketlerinin başvuru penceresi 1 Mayıs’ta kapanacak. Bu şirketlerden 500 Dolar iadesi mümkün olmayan bir başvuru ücreti alınacak. Ayrıca, her dönem için ek 1000 Dolar katılım ücreti ödemesi bekleniyor.

Kripto Para Birimi Benimsemede Liderlik Umutları

Hawaii eyaleti geçmişte özellikle kripto şirketlerini yasaklamamasına rağmen, Coinbase gibi önde gelen şirketler, saçma kripto para birimi politikaları nedeniyle Hawaii müşterilerine hizmetlerini sonlandırmak zorunda kaldı. Özellikle devlet, kripto şirketlerinin müşterilerinin kripto varlıklarına eşdeğer nakit tutma politikasına uymalarını istedi.

Bu gereklilik, Hawaii’den kaçan diğer kripto merkezli işletmelere dayanarak çok dayanılmaz olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, HTDC’nin genel müdür yardımcısı Len Higashi, devletin pilot program sırasında öğrenilen dersleri uygulayacağı ve ülkeyi kripto para birimlerinin “erken benimseyen” haline getireceği konusunda iyimser.

“Hawaii, Dijital Para İnovasyon Laboratuarı’na öncülük ederek finansal teknolojinin ön saflarında yer alabilir. Potansiyel olarak da alınan liderlik duruşuna eşlik eden ekonomik faydalardan yararlanabilir.”

Pilot programın başarısı, Hawaii düzenleyicilerinin kripto para birimi işletmeleri için daha kolay politikalar formüle etmesine neden olabilir. Böyle bir senaryo, Hawaii’de yeni bir kripto benimseme çağını başlatacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.