Şubat 6, 2020

Hava Taşımacılığı İçin Blockchain Birliği Oluşturuldu

Blockchain teknolojisi birçok alanda kullanılır hale geldi. Spordan, gıdaya kadar onlarca sektör, bu teknolojiden yararlanmak için adeta yarış içine girdi. Bunun yanında oyun, finans, gıda güvenliği ve uluslararası ticaret gibi birçok farklı sektörde Blockchain birlikleri oluşturuldu. Havacılık endüstrisindeki devler de, Blockchain teknolojisini kullanmanın en iyi yolunu incelemek için bir araya geldi.

Uçak bakım ve tamir sektörü (MRO), problemlerini çözmek amacıyla Blockchain teknolojisine yöneldi ve MRO Blockchain Birliği’ni oluşturdu. Proje, dünya havayollarının çoğunda kullanılan teknolojinin üreticisi SITA tarafından yönetiliyor. SITA birliği küresel düzeyde yönetecek ve sürecin düzenleyici otoritelerle uyumlu olmasını sağlamaktan bizzat sorumlu olacak. Bununla birlikte, projede HAECO Grubu, Bolloré Logistics, Cathay Pacific, FLYdocs gibi sektörün öncü isimleri de yer alıyor. SITA hava ulaşımı çözümleri başkanı Matthys Serfontein, şunları söyledi:

“Bu girişim, SITA’nın hava taşımacılığı endüstrisinde bilgi paylaşımını ve kaydını kolaylaştırmak için muazzam bir fırsat vaat ettiğine inandığımız Blockchain araştırmasının bir parçası. Bizimkisi kadar birbirine bağlı bir sektör için verinin kontrolünü bırakmadan ve güvenli bir şekilde ortak veri kaydedebilmek ve paylaşabilmek, hava yolcuğunda etkinliğin sağlanabilmesi için büyük önem taşıyor.”

MRO Blockchain Birliği, Blockchain teknolojisini kullanarak uçak bileşenlerindeki yenilikleri test etmeyi amaçlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?