Eylül 15, 2022

Hashrate %500 Arttı! ETH Madencileri Bu Altcoin’de


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:14

Ethereum (ETH) blockchain’i, iş kanıtından (PoW) Hisse Kanıtı’na (PoS) geçişini tamamlayan Ethereum Merge aşamasını bugün başarılıyla tamamladı ve sonuç olarak bazı ilginç gelişmelere yol açtı. Kripto madencilik aşamasını ortadan kaldıran bu geçiş, madencilerin yeni bir altcoin arayışıyla sonuçlandı ve anlaşılan yeni adresleri belli oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Ravencoin‘e (RVN) olan ilgi arttı ve altcoin, Ethereum, Ethereum Classic (ETC), Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu’nun (SHIB) gibi isimlerin de önüne alarak trend listesinde bir numaraya geldi.

Ravencoin analizi

Verilerin de ortaya koyduğu gibi, madenciler bu büyük transferde topluca alternatif zincire akın etti ve Ravencoin’in 1 Eylül ile 15 Eylül arasında Birleşmeye kadar geçen iki haftada %541 artan hash oranı artışı kaydetmesine yardımcı oldu.

Ravencoin hash oranı

Birleştirme, Ravencoin’i Güçlendiriyor

CoinMarketCap verilerine göre madenciler Ethereum’dan sonra en iyi alternatif olarak gördükleri Ravecoin’e doğru kayarken yerel token RVN ise bir haftada %75 değer kazandı.

Yeni konsensüs mekanizması, PoW ETH madencilerini giderek daha az seçenekle baş başa bırakıyor ve diğer zincirlere (Ravencoin gibi) geçmek veya madenciliği tamamen durdurup Ethereum stakerları olmaya zorluyor.

Ravencoin cephesinde yaşanan bu gelişmeler ise önde gelen FTX borsası tarafından da takdir aldı ve borsa, kalıcı vadeli işlemleri aktif ettiğini duyurdu.

2018 yılında kurulan Ravencoin’in bir PoW konsensüs algoritması kullanıyor Ethereum blockchain gibi merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve NFT’lerde de kullanılabiliyor.

RVN Fiyat Analizi

Ravencoin’in yerel token’ı RVN, gün içinde %0,77 düşüş kaydetti, ancak önceki yedi gün boyunca %74,77 gibi büyük bir artışla, haber hazırlanırken 0,06293 dolardan işlem görüyordu.

Ravencoin fiyat analizi

CoinMarketCap verilerine göre, RVN’nin piyasa değeri şu anda 704.32 milyon dolar seviyesinde ve bu göstergeye göre merkezi olmayan finans (DeFi) tokenini tüm kripto para birimleri arasında 60. sırada.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?